Hello

Kategori: Argetim

FOTO/ Në Malajzi macet i veshin me kostume tradicionale për Bajram

Gjatë festës së Bajramit, besimtarët muslimanë kujdesen me detaje për gjithçka, duke fillussr nga ushqimi, te te pastërtia e shtëpisë, te veshja dhe te pamja në përgjithësi. Në Malajzi njerëzit kujdesen dhe për pamjen e kafshëve të tyre shtëpiake. Qytetarët…

‘Aurus Senat’, bisha superluksoze/ Njihuni me veturën ruse ceremoniale që të lë ‘pa frymë’

‘Aurus Senat’ është një makinë superluksoze që ngjan me një ‘Rolls Royce’, por që në fakt është një makinë ruse ceremoniale. Kjo makinë u prezantua për herë të parë në vitin 2018 dhe ka një çmim prej 274,000 dollarë. Makina,…

Gra, mos i bëni këto gjashtë gjëra… nëse nuk doni që burrat t’ju largohen

Në shumë takime apo njohje mes femrave dhe meshkujve, janë këta të fundit që marrin gjithë përgjegjësinë e gabimeve, sa herë që takimi apo lidhja nuk funksionon. Por megjithëse nuk flitet shpesh, disa karakteristika dhe sjellje të grave nuk janë…

FOTO/ Rroba, kartolina, ushqime… ngrohja globale zbulon ‘sekretet’ e Luftës së Parë Botërore

Hapësira e ngushtë ishte shtëpia e 20 ushtarëve të Luftës së Parë Botërore, ku mbroheshin nga terreni i ftohtë në malet italiane. Burrat nga ushtria austro-hungareze ishin të përfshirë në luftime të ashpra me trupat italianë në betejën e njohur…

Studimi/ Meshkujt me hundë të madhe, ja pse janë kaq shumë të dëshiruar nga femrat…

Një studim shkencor ka zbuluar se burrat me hundë të madhe kanë penisë të mëdhenj. Ky studim doli në përfundimin se burrat me hundë të madhe e kanë pensin të paktën 13.42 centimetër. Kurse, ata që kanë një hundë të…

Si të arredoni shtëpinë tuaj, që të ‘mos dalë’ mode… ndiqni këto metoda  

Në kohët që jetojmë konsumizmi është bërë i shfrenuar dhe njerëzit kënaqen fare pak me gjërat që i rrethojnë. Kjo ndodh edhe me shtëpitë ku banoni çdo ditë. Dhe pse është tepër e vështirë të blesh një shtëpi dhe ta…

VIDEO/ Reagimi epik i ‘policit me katër putra’ kur dëgjon fjalën ‘kokainë’

Videoja e një ish-qeni policie në Australi është bërë virale në rrjet për reagimin e tij, kur i përmendet fjala “kokainë”. Pas publikimit të kësaj videoje nga pronari i tij në “Tik-Tok”, ajo tashmë ka bërë xhiron e mediave ndërkombëtare,…

VIDEO/ Vajza nga Fushë Kruja i ‘djeg’ gomat ‘Mercedes-Benz-it’, bën xhirime dhe drift më mirë se çunat  

Të rinjtë në Shqipëri për herë e më shumë po imitojnë filmat më të ndjekur aksion të Hollivudit, sidomos ato të garave me makina sportive. Kjo ka filluar të përsëritet për herë e më tepër nëpër autostrada, por kohët e…

FOTO/ Avullorja 60-vjeçare shndrrohet në një super vilë mbi ujë, ‘vizitojeni nga brenda’

Një anije angleze 60-vjeçare me një madhësi prej 185 metrash katrorë, ka dalë në shitje për 875,000 paundë. Anija e gjerë me katër shtretër dhe dy tualete është e ankoruar në Wapping dhe ka pamje nga ‘Tower Bridge’. Anija mban…

FOTO/ I ktheu siloset e grurit dhe stallën në super-shtëpi. Tani ajo shitet për një vlerë marramendëse  

Një fermë e zakonshme e një fermeri befas është transformuar në një super-shtëpi që është ngritur midis një hangari bujqësore dhe dy siloseve që më parë shërbenin si depozita për të mbajtur drithin. Shtëpia gjendet në një hapësirë të gjelbëruar…

Vajza, këto do të jenë trendet e bukurisë për vitin 2021

“Më pak” do të thotë “më shumë dhe bukuri e pastër” Në vitin 2020, midis bllokimeve dhe maskave, konsumatorët ndryshuan zakonet, duke u përqëndruar në cilësinë e produkteve të zgjedhura sesa te sasia. Për këtë arsye, 2021 do t’i kushtohet…

FOTO/ ‘Bentley’ i Mbretëreshës Elizabeth, del në shitje me një çmim ‘bujar’  

Ankandet e makinave apo tregjet ku shiten autovetura, shpesh kapin rekorde për modelet që nxjerrin në shitje, apo për historikun që ka pasur modeli. Me pak kilometra të bëra, servis i vazhdueshëm dhe një pronare të kujdesshme. Të gjitha këto…

VIDEO+16/ Ups! Harroi kamerën e Zoom-it hapur, mësuesi i dhuron ‘spektakël’ nxënësve kur bën skena të nxehta me bashkëshorten  

Mësimi online ka të mirat e tij pasi të ruan nga koronavirusi dhe të jep informacione në distancë, por herë pas here është edhe i disfavorshëm. Kjo sidomos kur në kushtet e shtëpisë harron që në Zoom apo aplikacione të…

VIDEO/ A do ta lërë mandatin Grida Duma? (një premtim i dhënë dhe pak humor)  

Kandidatja e PD-së për deputete Grida Duma, ka bërë një premtim përpara zgjedhjeve të 25 prillit, sipas të cilit ajo përbetohej se PS-ja dhe Veliaj nuk do të merrnin asnjë votë më në Kavajë dhe Rrogozhinë. Madje zotimi i demokrates…

Një histori dashurie/ Rrëfimi i Lulzim Bashës dhe Aurelës: Ishim shokë shumë vite!

Shefi i demokratëve, Lulzim Basha, me bashkëshorten e tij, Aurela, kanë rrëfyer për herë të parë së bashku njohjen e tyre, që përfundoi më pas me kurorëzimin e martesës. Të ftuar këtë të diel në “E diela shqiptare” të Ardit…

VIDEO e ‘Priza.al’/ ‘Ora policore’ nuk ‘pi më ujë’… lokalet e natës në Tiranë mbushur plot me të rinj që argëtohen edhe pas orës 22:00  

Qeveria duket se e ka lëshuar totalisht situatën e masave rigoroze kundër koronavirusit, kjo mbase në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit. Jo më vetëm nëpër bare dhe restorante, por as në rrugë dhe madje as pas…

VIDEO/ Llauuu…! Qeshni pak dhe mësoni nga idiotësia e këtij biçiklisti me smartfon    

Këto pamje epike janë bërë virale dhe kanë bërë xhiron e botës, ku në shumë prej mediave titulli që ka marrë ky lajm ka qenë “çiklisti idiot”. Pamjet që flasin qartë dhe që shumë prej nesh i ndeshin çdo ditë,…

Video e Elon Musk që po bën xhiron e botës

Startupi* i Elon Musk për çipat në tru publikoi disa pamje, ku shfaqet një majmun që luan në një video-lojë pasi i ishte implantuar teknologjia e re. Startup – një kompani fillestare e themeluar nga një ose më shumë sipërmarrës…

FOTO/ Kjo shtëpi fshati është aq e mrekullueshme në thjeshtësinë e saj, sa që kap këtë vlerë marramendëse  

Një pronë fantastike në “Dartmoor” që frymëzoi Sir Arthur Conan Doyle për të shkruar librin “The Hound of the Baskervilles” ka dal së fundi në shitje për 4,5 milion paund £, e kompletuar me nëntë dhoma gjumi dhe me mjaftë…

FOTO/ Nga ushqimi i preferuar, tek stili i veshjesh… Të pathënat dhe ‘fiksimet’ e presidentit të Rusisë, Putin  

Ai mbahet për një njeri të fuqishëm por edhe si një personazh që jo pak e çudit botën me ato që bën. Ndër të tjera, moda, veshjet, aksesorët, automjetet, armët dhe kafshët që ai mban dhe pëlqen, përbëjnë gjithmonë lajm….

FOTO/ Kur fuqia e natyrës ‘shtyp’ edhe armën më të fortë të njeriut…  

Këto foto sa të bukura, por aq dhe të çuditshme, që janë sjellë me mjeshtëri nga fotoreporterë profesionistë nga e gjitha bota, tregojnë se si pas shumë vitesh luftërash të hapura nga njeriu, përsëri natyra del fitimtare. Natyra del fitimtare…

Ju shqetësojnë kilet e tepërta? Konsumoni këto 7 ushqime

Tani që vera është shumë afër, disa prej nesh janë të shqetësuar me peshën dhe po mendojnë si të heqim kilogramët e tepërt. Eksperti i dietës, Terri-Ann Nunns, ka zbuluar disa nga ushqimet që ju lehtësojnë punë me djegien e…

“Xhelozë të pandreqshëm”/ Mendojeni dy herë para se të lidheni me këto shenja horoskopi

1.Akrepi: Një Akrep është në gjendje të instalojë pajisje përgjuese, të punësojë detektiv privat apo dhe të shndërrohet vetë në një Sherlock Holmes kur bëhët fjalë për kontrollin e partnerit/partneres. Për personat e kësaj shenjeje xhelozia mund të arrijë deri…

Cilin imazh patë të parin? Ja çfarë tregon për karakterin tuaj

Testet e personalitetit mund të jenë diçka shumë interesante për të marrë pjesë. Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme testesh të personalitetit, të cilat përveçse janë të hollësoshme dhe koncize, janë edhe argëtuese. Një nga testet më të bukura janë iluzionet…

Mund të dalloni çfarë ka që nuk shkon te kjo grua që fle?

Shiheni me vëmendje këtë pamje të kësaj gruaje që po fle….Çfarë ka që nuk shkon? Mund ta dalloni? Mund të ju duket si një foto krejtësisht normale, por pikërisht këtu është edhe detaji që bën diferencën. Nuk është foto, por…

Do rikthehen? ‘Ros’ jep lajmin më të bukur që mund të kishim dëgjuar për Friends

Aktorët e serialit Friends, më i famshmi i të gjithë kohërave do të rikthehen në ekran! Lajmin e bukur e ka dhënë David Schwimmer. Ai është shprehur se do të intervistohet së bashku me Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matthew Perry,…

FOTO/ ‘Mikrobus’ ose ‘autoambulancë’, automjeti ‘legjendë’ i epokës komuniste që u zhduk nga rrugët tona

Ai ishte një prej automjeteve më ikonike dhe më elegant të viteve 1970-’80 të periudhës së komunizmit në vendin tonë dhe të udhëtoje me një si ai ishte vërtet privilegj. E kemi fjalën për automobilin prodhimit polak “NYSA 521”, që…

VIDEO e ‘STOP’/ Qytetari rrihet në mes të rrugës me shkop gome nga polici, për maskë?

Në një vit pandemi dhe karantinë në Shqipëri janë regjistruar nga të gjitha llojet e episodeve të dhunës dhe konflikteve mes qytetarëve dhe policisë. Edhe kjo që shikohet në këtë video, ka ndodhur mbase jo në këtë formë, por gjithsesi…

FOTOLAJM/ Korçarët dallohen për nikoqirë… ja si e kanë sajuar këtë autobus të vjetër  

Një autobus i vjetër i prodhimit çek model “Skoda 706 RTO Karosa” i viteve ’70, që me gjasë përdorej për rrugët e vështira të Shqipërisë në ato vite dhe që sot është zhdukur “pa nam e nishan”, befas del se…

FOTO/ Makina e ‘çuditshme’ që ndihmon avionët të ngrihen në fluturim. Një e tillë ishte edhe në Rinas

Sa herë që shkoni në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, në hyrjen kryesore të tij shikoni një aeroplan të vjetër me ngjyrë të kuqe ‘An-2’ (prodhim rus), përdorur dikur nga ushtria shqiptare, dhe po ashtu një furgon i tipit “UAZ”…

Çudirat s’kanë fund në rrjetet sociale/ Këto shkallë do ju çorodisin (FOTO)

Disa foto të shkallëve nëpër botë janë bërë virale sa hap e mbyll sytë. Arsyeja është se ato janë shumë të çuditshme dhe do t’ju bëjnë të mendoheni dy herë para se të hidhni hapat. -Ky përdorues i mediave sociale…

FOTO/ Buzë detit Jon, me një ‘bishë’ të tillë. Familja gjermane që bën pushime në dimër në Rivierën Shqiptare dhe atë greke

Kanë disa vite që përshkojnë brigjet e rivierës shqiptare të Jonit, por edhe plazhet e bukura të Veriut të Greqisë. Familja e Thomas Zehe, një shtetasi gjerman është e dashuruar me brigjet e dy vendeve mesdhetare, madje edhe në dimër….

FOTO/ ‘E mbushi barkun plot….’, kënaqësia e këtij këlyshi luani pas një gostie me mish zebre është epike  

Tufa ishte bujare me të voglin e uritur dhe i dha me shumë zemërgjerësi atij një llokmë mish zebre, e cila jo vetëm e ngopi, por edhe e bëri të rehatoj duke u shtrirë, pas vaktit të bollshëm në mes…

VIDEO/ Kjo vajzë nuk është nga Lushnja, por shikoni sesi i shet shalqinjtë

Një vajzë nga Tajlanda u gjobit pasi shiste shalqinj buzë rruge e veshur me bikini. 20-vjeçarja e quajtur Maneenuch Tipka, veshi rrobat e banjës dhe filloi të shiste fruta. Shitjet u rritën shumë dhe ajo filloi të kishte shumë ndjekës…