Hello

Kategori: Kronike

“S’ka Zot”/ Incident në sheshin ‘Skënderbej’ gjatë faljes së Fiter Bajramit, një person tenton të vetëdigjet

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në sheshin ‘Skënderbej’, gjatë faljes së Fiter Bajramit nga besimtarët muslimanë. Një person ka hyrë në shesh mes besimtarëve, duke thirrur “S’ka Zot”, ndërsa ka tentuar t’i vërë flakën vetes me…

Vrasja e Everest Çakës/ Avokati Vishaj bënë deklaratën e fortë: U bë nga ‘Forca Speciale’. Gazetarët, përgjegjës sepse…

Avokati Saimir Vishaj, duke komentuar vrasjen e Everest Çakës në Elbasan, tha gjatë emisionit Live se, duke analizuar dhe tipologjinë e autorëve, deklaroi se vrasja është bërë nga profesionistë duke shkuar edhe më tej, duke i cilësuar si Forca Speciale….

SHISH-i nuk paguan dot informatorët, bandat po!/ Dëshmia ‘bombë’ e gazetarit: Të rinjtë agjentë të punësuar të grupeve kriminale…  

Atentatet mafioze që kanë ndodhur kohët e fundit në vendin tonë është tema e sotme e emisionit “Open”. Gazetari i kronikës Ferdinad Dervishi, tha se, këto ngjarje vijnë si pasojë e konflikteve që nisin që jashtë shtetit. Ai tregoi dhe…

Vrasja e Everest Çakës në Elbasan/ Lirohen 25 të ndaluar. Policia ngre tre pista. Prokuroria: Viktima nuk u pyet nga autoritetet belge në Shqipëri  

Vrasja e mbrëmshme në Elbasan e cila tronditi jo vetëm atë qytet por edhe mbarë opinionin, është e mbushur me shumë turbullira dhe ende mbetet e pazbardhur. Prokuroria e Elbasanit, bën të ditur se Everest Çaka, i cili mbeti i…

VIDEO+16/ Ishte me shpejtësi skëterrë! Momenti i tmerrshëm kur ‘i forti’ i Yzberishtit përplaset për vdekje në bulevardin ‘Migjeni’  

KUJDES! Pamje të rënda +16! Një ditë pasi ai humbi jetën në mënyrë tragjike jo nga plumbat e hasmit, por nga një aksident banal që u shkaktua për shkak të shpejtësisë, kanë dalë edhe pamjet e videos. Pamjet e tmerrshme…

Vetëhelmohet 17-vjeçarja, ja çfarë njofton policia

Një vajzë adoleshente ka tentuar t’i japë fund jetës, teksa është vetëhelmuar me insekticidin BI 58 apo siç quhet në gjuhën popullore “Rrugor”, që përdoret për luftimin e instekteve të ullirit. Policia ka njoftuar se 17-vjeçarja nga Drenova e Mallakastrës…

Tentoi vetëvrasjen duke pirë fotoksinë, 27-vjeçarja në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Himarë. Një 27-vjeçare ka tentuar të kryejë vetëvrasje duke konsumuar fotoksinë. Shtetësja me inicialet K.L., ndodhet në spitalin e Vlorës, në gjendje të rëndë shëndetësore. Njoftimi i policisë: Himarë/Informacion paraprak…

“Çmendet” Greqia, hedh 300 mijë € për kokën e grabitësve-monstra që vranë studenten britanike

Ngjarja që ka tronditur Greqinë mëngjesin e djeshëm, ka kaluar kufijtë e tokës helene. Duke qenë se viktima e atij akti brutal është një vajzë vetëm 20 vjeç, studente nga Anglia, situata është ngritur në nivel ndërkombëtar, ndërkohë që Greqisë…

Aksident në Tiranë/ Furgoni përplas një fëmijë të mitur, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak çaste më parë në zonën e Don Boskos në Tiranë, ku një furgon ka përplasur nje fëmijë të mitur. Fëmija është dërguar me urgjencë në spital. Njoftimi i policisë: Më datë 12.05.2021, rreth…

Aksidenti i merr jetën ‘kapobandës’ së Yzberishtit, kush ishte “Xubi” dhe beteja me drejtësinë! (foto ekskluzive)  

Fatmir Avdillari, i njohur me nofkën “Xubi” u përplas dje për vdekje në një aksident tragjik në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Më saktë në bulevardin e ri që është bërë në këtë lagje të Tiranës dhe që mban emrin…

Kush është personi që tentoi të hidhej nga ‘Muzeu Kombëtar’, pronar i agjencisë së transportit të pasagjerëve Shqipëri-Kosovë

Personi që tentoi sot vetëvrasjen te “Muzeu Kombëtar” është Admir Jahelezi, pronar i një agjencie transporti pasagjerësh nga Shqipëria në Kosovë. Ai pretendon se autoritetet shqiptare i kanë cenuar licencën duke favorizuar persona të tjerë, ndërsa thotë se ka marrë…

Dëshmon e mbijetuara e atentatit të Elbasanit: Qëlluan me breshëri!

Silvana Çaka, bashkëshortja e të ndjerit Ibrahim (Everest) Çaka, pas daljes nga gjendja e shok-ut ka dëshmuar për momentin fatal të burrit të saj. Ndonëse është e tronditur por jashtë rreziku për jetën, ajo ka folur për hetuesit ndërsa ka…

Të pathënat e përplasjeve gjakësore në Elbasan!

“Si u shua familja Mahmuti! Historia e një prej masakrave më monstruoze në Elbasan për të cilën policia heshti dhe solli një gjakderdhje të pashoqe në vend!”   Ishte 19 marsi i 2011! Në të zbardhur, vendi do të tronditej…

Përndiqte ‘këmba-këmbës’ ish-të dashurën, policia shpall në kërkim 34-vjeçarin

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim një 34-vjeçar pas denoncimit të bërë nga ish-e dashura e tij e cila e kallëzoi për përndjekje. Në njoftimin e policisë thuhet se po punohet për arrestimin e 34-vjeçarit me inicialet E. K….

Atentati mafioz në Elbasan/41-vjeçari u qëllua me 12 plumba, shoqërohen 25 persona

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:10 në lagjen “Skënderbej” në Elbasan, ku Everest Çakës iu bë pritë teksa po shkonte te shtëpia e prindërve të bashkëshortes, duke u qëlluar disa herë me pistoletë me silencitaor….

Vrasja te 5 Maji, policia e Tiranës del në deklaratë 24 orë pas ngjarjes

 Kur kanë kaluar plot 24 orë nga vrasja e Mehmet Qemës, 27 vjeçarit nga Kruma e Hasit, policia e Tiranës reagon me anë të një njoftimi për shtyp. Në të njofton se janë arrestuar 6 persona dhe po hetohet në…

Plagosje me armë zjarri në Korçë, policia: Dyshohet për vetëplagosje

 Orëve të vona të mbrëmjes policia e Korçës është njoftuar se në spitalin rajonal ka shkuar i plagosur me armë zjarri një person. Menjëherë është nisur policia dhe prokurori i gatshëm për të marrë informacionet e para dhe dëshminë e…

Ekzekutimi i Çakës/Si nisi hakmarrja e përgjakshme me 10 persona të vrarë në 10 vjet

Pak ditë më parë në Elbasan u tha se mbërritën tre prokurorë belgë. Ata qëndruan për katër ditë rresht duke hulumtuar dhe marrë informacion në lidhje me vrasjen e Arjan (Ardit) Spahiun. U tha se belgët e hetimit kishin mbërritur…

Me FOTO/ Ja kush ishin bashkëshortët Silvana dhe Everest Çaka që i’u bë atentat në Elbasan. Burri mbante dy identitete…  

Atentati i një ore më parë i ndodhur në qytetin e Elbasanit në lagjen “Skënderbej” në rrugën “Mbretërore” edhe pse nuk ka një autor, ka tashmë emrat dhe pamjet e viktimave të tij. I ekzekutuar në vend nga ky atentat…

Elbasan/ Dalin detaje nga krimi i fundit. U ekzekutua në makinë në prani të bashkëshortes. Viktima ishte Everest Çaka  

Kanë filluar të zbardhen detajet e para nga atentati i pak çasteve më parë në qytetin e Elbasanit. Personi që ka mbetur i vrarë i qëlluar brenda automjetit të tij tip “Opel”, mësohet se është shtetasi Everest Çaka. Ai  është…

Arma kërcet ngado…/ Në Elbasan ekzekutohet një person në lagjen ‘Skënderbej’. Shoqërohej nga një femër

Në 4 ditët e fundit kanë qenë të shumta rastet e vrasjeve apo aksidenteve në mbarë vendin, ku duket se sezoni i ri i verës po vjen më i nxehtë seç duhet. Pas Vlorës edhe Tiranës ku në 48 orët…

FOTO+VIDEO/ Ja hodhi burgut, i shpëtoi hasmit, por… ‘kapo-ja’ i bandës së Yzberishit humb jetën në aksidentin tragjik

Ai ishte një person i konsideruar si i “rrezikshëm” nga të gjithë, në të gjithë atë që njihet si zona e Yzberish-Astirit, i njohur dhe i skeduar nga policia, por ishte i lirë dhe i pa ngacmuar. Megjithatë të gjithë…

Vetëdorëzohen në polici të gjithë të dyshuarit për vrasjen e Mehmet Qemës

Janë vetëdorëzuar në Policinë e Tiranës të gjithë personat e përfshirë në vrasjen e Mehmet Qemës, e cila ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e 5 Majit në Tiranë. Në polici u dorëzua fillimisht Marjus Dema, i cili dyshohet se…

Gazi në minierën e Martaneshit, policia jep detaje: 3 persona të asfiksuar, ja çfarë e shkaktoi ngjarjen

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e ndodhur këtë mesditë në minierën e Martaneshit. Policia ka njoftuar se në subjektin minerar një minator është asfiksuar si pasojë e gazit të çliruar nga gjeneratori. Siç njoftojnë blutë e Bulqizës, në…

Konfirmohet investigimi i “Priza.al”/ Policia prangos në Tiranë dy të rinj. Merrnin kredi me dokumente të falsifikuara, rekrutonin edhe të tjerë…

Prej 3 muajsh me radhë që nga hapja si një media e re, “Priza.al” ka sjellë ekskluzivisht me dëshmi, fakte dhe prova të pakontestueshme një megamashtrim që bëhet nga individë por edhe institucione financiare apo mikrokredishë me kreditë. Me emra,…

Zbardhet dëshmia e Marjus Demës në polici: Nuk e dija që arma ishte e mbushur

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi dje në lagjen ‘5 Maji’ në Tiranë. Marius Dema, i cili vrau me armë zjarri shokun e tij Mehmet Qema ka deklaruar në polici se ngjarja ka ndodhur aksidentalisht….

Vrasja te “5 Maji”, policia kërkon armën, autori: Nuk e dija që e kam lënë me fishek, e vrava pa dashje!

Menjëherë pas dorëzimit të autorit të vrasjes së mbrëmshme të ndodhur në Tiranë, policia e ka marrë Marjus Demën dhe e ka kthyer në vendin e ngjarjes. Aty mësohet se është inskenuar momenti se si ka ndodhur ngjarja, por siç…

Vetëdorëzohet në polici autori i vrasjes së 27-vjeçarit në Tiranë

Është vetëdorëzuar në polici autori i vrasjes së Mehmet Qemës, Marjus Dema. Në polici është vetëdorëzuar dhe Frenkli Myftari, një tjetër person i shpallur në kërkim. Vetëdorëzimi është bërë pas negociatave të familjarëve mes policisë dhe autorit. 27-vjeçari Mehmet Qema…

Ekzekutimi i pronarit të “The Boss”, hetimet zhvendosen në trekëndëshin Spanjë-Belgjikë-Holandë

Në makinën e viktimës edhe efektivi i antidrogës. Birçajt iu gjet një armë zjarri në makinë, atentatorët nuk lanë asnjë gjurmë në vendngjarje Vrasja e Bledar Birçajt, ndodhur mesditën e djeshme në mes të Vlorës ka bërë që ekspertët e…

Atentati në Vlorë, dëshmon i mbijetuari: U futa poshtë sediljes, autorët të kamufluar!

Ka mundur të mbijetojë falë fatit dhe shpejtësisë së veprimit. Sapo ka pikasur dy personat me armë ai është ulur poshtë sediles, duke u mbrojtur me derën e pasagjerit, ndërsa të gjithë plumbat kanë shkuar në drejtim të Bledar Birçajt….

Krim i rëndë në Greqi, hyjnë të grabisin e masakrojnë nënën 20 vjeçe!  

Mediat greke e kanë nisur ditën duke raportuar një grabitje të përgjakshme në një banesë të një çifti të rinjsh. Mediat raportojnë se një ngjarje e tmerrshme ka tronditur sot Greqinë, ku një 20-vjeçare ka mbetur e vrarë gjatë grabitjes…

Antimafia godet folenë e drogës në Breshia, prangosen 5 persona, mes tyre 3 shqiptarë

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Antimafia Italiane e forcat policore të Policisë së qytetit të Breshës kanë ekzekutuar operacionin e koduar “Kristal” i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi trafikantësh kokaine. Kokaina transportohej nga Hollanda…

Zbardhet vrasja në Tiranë, policia: Po pastronin armën, në kërkim 6 shokët e viktimës

Ngjarja e rëndë e shënuar mbrëmjen e djeshme në zonën që njihet si rrugë “5 Maji” ka tronditur opinionin publik. Shkak është bërë fakti që djemtë që kanë marrë pjesë në atë ngjarje janë të gjithë shokë me njëri-tjetrin. Sipas…

VIDEO/ Dalin pamjet e rënda nga momenti i ekzekutimit të biznesmenit në Vlorë, autorit i bie kallashnikovi nga dora…    

Dalin pamjet e para nga atentati i ndodhur në Vlorë pasditen e sotme, ku mbeti i vrarë Bledar Birçaj. Siç duket edhe nga pamjet e mëposhtme në emisionin “Opinion”, makina ka qenë duke kaluar në zonën e Lungomares, kur i…

Tragjedia në familjen Haliti: Ja kërpudha që mendohet që solli vdekjen e trefishtë

Kërpurdha që shihni në foto mendohet që është edhe ushqimi që helmoi tre pjestarët e familjes nga Kosova. Sipas të dhënave që janë bërë publike përgjatë këtyre ditëve në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Gjirin e…