Hello

Kategori: Bota

FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

Po mundohej të shkrepte disa foto “të rralla” mes bishave të ujit, dhe për pak sa nuk u bë një vakt i rastësishëm nga një super-peshkaqen femër i llojit “Dem”. Zhytësi u përball me një peshkaqen femër me masë gjigande…

Kjo është fytyra e ‘kryespiunes’ së Italisë/ Roma zgjedh për herë të parë një grua në drejtimin e shërbimeve sekrete  

Jo vetëm SHBA-të, por tashmë edhe Italia duket se ka bërë të njëjtën zgjedhje për shërbimet e inteligjencës. Elisabetta Belloni është bërë gruaja e parë që do të udhëheqë shërbimet sekrete të Italisë. Kryeministri italian, Mario Draghi, njoftoi se ish-ambasadorja…

A mund të mposhtet Macron nga Le Pen në zgjedhjet e vitit të ardhshëm?

Nga: Emilie Ancelin “The New European” Në fillim të këtij muaji mijëra njerëz iu bashkuan protestave që u zhvilluan në mbarë Francën në kuadër të 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve. Sindikalistët dhe punëtorët marshuan për të demonstruar kundër kufizimeve…

Lufta/ Linjat ajrore marrin masat, ndërpresin fluturimet me Izraelin

Disa kompani ajrore ndërkombëtare kanë pezulluar përkohësisht fluturimet në aeroportin kryesor të Izraelit pranë Tel Aviv për shkak të sulmeve të ndodhura aty ditët e fundit. Sipas prestigjozes BBC, United, Delta dhe American Airlines, si dhe Lufthansa dhe British Airëays…

VIDEO/ Gazetarja po raportonte LIVE nga Gaza, kur fillon sulmi ajror izraelit

Gazetarja Youmna Al Sayed, po raportonte drejtpërdrejt për Al Jazeera, kur një sulm ajror izraelit goditi një ndërtesë shumëkatëshe në qytetin qendror të Gazës. Gazetarja vazhdoi transmetimin pa e ndërprerë atë, pavarësisht se u detyrua të largohej nga kamera për…

Kancelarët e Gjermanisë, njihuni me tre kandidatët potencialë

Më datë 26 shtator 2021, në Gjermani do të mbahen zgjedhjet federale. Por kush do të jenë kandidatët të cilët mund të marrin postin e kancelarit të Gjermanisë? Secila nga partitë e mëdha politike, ka propozuar kandidatët e tyre për…

FOTO-VIDEO/Kryeministri i Izraelit refuzon paqen me Palestinën: Ne nuk do të ndalojmë luftën!

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka refuzuar një ofertë paqeje të ardhur nga Hamasi. Izraeli sot, bëri presion me bombardime të ashpra në Rripin e Gazës dhe përgatiti planet për një pushtim të mundshëm tokësor. Më shumë se 600 sulme…

VIDEO/ Ja si po festohet Bajrami në vendin e shenjtë të Mekës

Qyteti i Mekës ka mirëpritur edhe këtë vit besimtarët myslimanë, të cilët festojnë Bajramin. Ndryshe nga një vit më parë, ku për shkak të pandemisë së Covid, Meka u mbyll dhe besimtarët nuk i kryen ritet fetare siç e kanë…

VIDEO/Banda kriminale ndalon në mes të rrugës makinën, sulmon me shkopinj bejsbolli 34-vjeçarin

Një video tronditëse vjen nga Liverpool, Angli. Një bandë e maskuar, detyroi një makinë të tipit Mercedes të dilte nga rruga. Anëtarët e bandës ishin të veshur të gjithë me të zeza, dhe i kishin fytyrat e mbuluara. Në video…

Luftime të përgjakshme/Ashpërsohen tensionet mes Izraelit dhe Palestinës, fotot tregojnë situatën jashtë kontrollit

Dhuna më e rëndë midis Izraelit dhe grupeve palestineze është parë në ditët e fundit, me konfliktin që përshkallëzoi gjatë fundjavës së fundit të Ramazanit. Përveç kësaj, përplasjet janë kthyer në një luftë, e cila po u merr jetën civilëve…

Përplasjet Izrael-Palestinë/ ‘Save the Children’ shqetësohet për të ardhmen e fëmijëve

Si rezultat i bombardimeve dhe sulmeve me raketa midis Izraelit dhe grupeve të armatosura Palestineze në Gaza, 53 palestinezë, përfshirë 14 fëmijë u vranë, dhe më shumë se 300 u plagosën. Në Izraelin jugor, 6 izraelitë u vranë, duke përfshirë…

Grabitja në Greqi/ Polici tregon detaje nga krimi: Foshnja po përpiqej të zgjonte të ëmën

Detaje rrënqethëse janë zbuluar nga vrasja mizore e 20-vjeçares Caroline Crouch në Greqi. Kryetari i Shoqatës së zyrtarëve policorë të Atikës Juglindore, George Kalliakamanis tha se policët kanë gjetur pranë 20-vjeçares, foshnjën e saj 11-mujshe e cila përpiqej që ta…

Silvio Berlusconi shtrohet sërish në spital

Silvio Berlusconi nuk po kalon aspak orë të mira, pasi ka shfaqur probleme me shëndetin. Mediat raportojnë se ish-kryeministri italian është shtruar në spital, për shkak të një sëmundje të lidhur me COVID-19. 84-vjeçari u infektua me virusin vitin e…

E trishtë në Palestinë/ Babai hedh fëmijën përpara ushtarëve: Qëllojeni, vriteni atë! (VIDEO)

Dhjetëra persona janë vrarë në Gaza, ku Izraeli po kryen krime lufte. Një ngjarje e trishtë ka ndodhur ditë më parë në Palestinë. Një baba ka msrrë fëmijën e mitur dhe e ka hedhur përpara ushtarëve në mënyrë që ata…

FOTO/ Luks i shfrenuar në hotelin gjigand në Dubai, aty ku çdokush ‘shkel’ mbi ar

Kur një gazetar britanik vizitoi Dubain gjatë një konference për shtyp, ai qëndroi në hotelin luksoz, Burj Al Arab. Në fund të qëndrimit të tij, ai kuptoi se hoteli nuk meritonte vlerësimin me 5 yje, por shumë më tepër se…

Partnerët e mashtruar të Izraelit

Në Teheran dhe Ankara këto ditë me siguri që i bien supeve njëri-tjetrit. Përleshjet në rrugë në Jeruzalemin lindor që nga e hëna (10.05) në mbrëmje, të cilat u shkallëzuan edhe në një përballje ushtarake mes Izraelit dhe Hamasit që…

FOTO/ “Nga vrasja e fetusit te prerja e kokës”, njihuni me disa nga krimet më të tmerrshme

Nga vrasja e fetuseve deri tek marrëdhëniet seksuale me kufomat e viktimave, burrat më të rrezikshëm në Amerikë po presin fundin e tyre që përfshin injeksionim vdekjeprurës, karriget elektrike, gaz vdekjeprurës ose varje. Ka rreth 2500 kriminelë të rrezikshëm në…

VIDEO/ Thellohet konflikti, Izraeli shpall gjendjen e emergjencës në Lod

Izraeli ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në qytetin Lod pas trazirave nga arabët izraelitë, teksa vijon të përkeqësohet konflikti midis forcave izraelite dhe militantëve palestinezë u intensifikua. 12 njerëz u raportuan të plagosur në përleshjet që kryetari i bashkisë së…

FOTO/ Boloria që tronditi sot Greqinë dhe botën. Gruaja u torturua dhe u mbyt nga emigrantë grabitës para bashkëshortit dhe foshnjës  

Ajo ishte një vajzë shumë e bukur dhe një mama e mirë e një foshnje 11-muajshe. Ajo ishte gruaja e një piloti avionësh civilë dhe çifti ishte vërtet nga ata që janë për t’u pasur zili. Por fati i keq…

Të shtëna në Rusi/ Një adoleshent i armatosur futet në shkollë dhe vret nëntë persona

Tetë fëmijë dhe një mësues kanë humbur jetën pasi dy persona të armatosur u futën në një shkollë në Rusi. Videoja e publikuar në rrjetet sociale tregon sesi fëmijë të tmerruar hidhen nga dritaret për t’i shpëtuar masakrës, ndërsa ata…

FOTO/ Në Malajzi macet i veshin me kostume tradicionale për Bajram

Gjatë festës së Bajramit, besimtarët muslimanë kujdesen me detaje për gjithçka, duke fillussr nga ushqimi, te te pastërtia e shtëpisë, te veshja dhe te pamja në përgjithësi. Në Malajzi njerëzit kujdesen dhe për pamjen e kafshëve të tyre shtëpiake. Qytetarët…

Krim i rëndë në Greqi, hyjnë të grabisin e masakrojnë nënën 20 vjeçe!  

Mediat greke e kanë nisur ditën duke raportuar një grabitje të përgjakshme në një banesë të një çifti të rinjsh. Mediat raportojnë se një ngjarje e tmerrshme ka tronditur sot Greqinë, ku një 20-vjeçare ka mbetur e vrarë gjatë grabitjes…

WtF?! Masturboi 62 herë brenda një dite, por mësoni çfarë ndodhi me 33-vjeçarin…

Masturbimi është pjesë e kënaqësisë fiziologjike dhe psikologjike. Atë e bëjnë si meshkujt ashtu dhe femrat dhe sipas mjekëve dhe studiuesve njerëzit që nuk masturbojnë, nuk janë fort në rregull psikologjikisht dhe fiziologjikisht. Por si çdo gjë me karar, edhe…

Macron po islamizon Francën? Ushtarët paralajmërojnë për ‘luftë civile’ në shtetin e ‘lirisë, barazisë dhe vëllazërisë’  

Një revistë e krahut të djathtë në Francë tha se mbi 100,000 njerëz kanë nënshkruar një letër të hapur të një grupi ushtarësh në shërbim, që paralajmërojnë për kërcënimin e luftës civile në Francë. Letra, e publikuar të dielën vonë…

Konsiderohet si tanku më i fuqishëm i NATO-s/ Eksperti britanik: Mund të mposhtë çdo tank rus  

Ushtria britanike do të ketë tashmë në shërbim të saj një “karrocë lufte” të gjeneratës së re, që mbahet nga më modernet. Autoritetet britanike të mbrojtjes prezantuan dje tankun e ri të betejës, duke thënë me bindje se, është më…

Bosi i krimit të organizuar/Hasiani B9 që tronditi sistemin e drejtësisë britanike  

Një betejë ligjore, shumë fakte dhe të dhëna, reagime zyrtarësh vendas dhe një shkrim investigativ për 36-vjeçarin nga Hasi që jeton në mes të Tiranës i përzënë nga Anglia! Histori si nëpër filma! Mediat britanike dje dhe sot i kanë…

FOTO+VIDEO/ Parada madhështore në ‘Sheshin e Kuq’. Ja si e festoi Rusia 76-vjetorin e fitores ndaj Gjermanisë Naziste  

Fitoi 76 vite më parë luftën kundër fuqisë ushtarake më të madhe të kohës, dhe sot e ka festuar pikërisht me një paradë madhështore ushtarake këtë ditë. Rusia ashtu si çdo vit, edhe sot ka shfaqur fuqinë e saj ushtarake…

FOTO+VIDEO/ Pas koronavirusit, raketa kineze, prodhimi i dytë i Kinës që tmerroi planetin. Ja se ku ranë mbetet…  

Raketa e madhe kineze që rezultoi një tjetër produkt “skarco” i Superfuqisë Aziatike, ishte i dyti prodhim pas koronavirusit që doli prej Kinës dhe që i9 futi frikën thuajse të gjitha shteteve më të fuqishme. Kjo raketë shkaktoi alarm të…

Ditë zie për Obama-t, ndërron jetë pjesëtari më i dashur i familjes…

Familjet e shquara apo të fuqishme të botës, përjetojnë në mënyra të çuditshme edhe ndarjet nga jeta të pjesëtarëve të familjes, por ajo që është më e çuditshme është mënyra se si ata i reklamojnë këto evente. Kjo ka ndodhur…

Jeruzalem/ Përgjaket ‘Nata e Kadrit’ në Izrael, plagosen rreth 90 palestinezë në përleshje me policinë  

Vijojnë përleshjet e përgjakshme mes palestinezëve dhe policisë izraelite në Jerusalem, ku gjatë të shtunës u plagosën më shumë se 90 persona. Dhuna vjen pas ditësh trazira për dëbimet e mundshme të palestinezëve nga toka e pretenduar nga kolonët hebrenj….

FOTO/Safiri i rrallë i Kashmirit shkëlqen në ankandin e Gjenevës

Safiri më i madh i Kashmirit dhe një kurorë mbretërore do të jenë disa nga ‘protagonistët’ e mrekullueshëm të ankandit të këtij viti në Gjenevë. Gjithashtu, në mesin e thesareve historikë do verbojnë stolitë e çmuara të mbajtura nga vajza…

Arrestohen 4 shqiptarë në Britani, kapen me qindra kg kokainë e mbi 400 mijë paund

Policia angleze ka gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri, 60,000 paundë dhe kokainë në një apartament në Londër, në të cilin rrinin dy shqiptarë. Errison Hasaj, 21 vjeç dhe Bledar Kuraj, 23 vjeç, të dy shtetas shqiptarë, u arrestuan dhe…

Ku do të godasin mbetjet hapësinore të raketës kineze? Ekspertët japin koordinatat

Sytë e drejtuar drejt qiellit, në pritje të mbeturinave hapësinore të raketës kineze, të cilat tashmë janë brenda orbitës së Tokës. Momentalisht nga parashikimet e ushtrisë amerikane, konfirmohet se një nga zonat brenda rrezes që mund të preket nga rënia…

FOTO/Vegas përpara mëkatit! Zhvillimi i Las Vegas-it është spektakolar

Në fillim të shekullit 20, Las Vegas ishte një shkretëtirë, e cila kishte vetëm një stacion hekurudhor dhe një kufi të egër. Sot ai është qyteti i ëndrrave, aty ku çdo gjë është e mundur. I njohur për kazinotë e…

VIDEO/ I burgosuri dhunon brutalisht gardianen e burgut në Amerikë

Një gardiane e burgut të Los Angeles, është sulmuar brutalisht nga një i burgosur. 29-vjeçari Arnulfo Meza, i kishte kërkuar gardianes leje për të dalë në tualet. Por dora e tij e majtë ishte e lirë nga prangat, dhe ai…