FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

Po mundohej të shkrepte disa foto “të rralla” mes bishave të ujit, dhe për pak sa nuk u bë një...
Read More
FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

FOTO+VIDEO/ Naftë apo turizëm? ‘Shell’ po i vë ‘kazmën’ perlës së natyrës shqiptare! Në Grykën e Këlcyrës vijojnë shpimet. Banorët në panik…

Shqipëria edhe gjatë kësaj fushate elektorale u promovua si një “superfuqi rajonale turizmi” nga Partia Socialiste që fitoi mandatin e...
Read More
FOTO+VIDEO/ Naftë apo turizëm? ‘Shell’ po i vë ‘kazmën’ perlës së natyrës shqiptare! Në Grykën e Këlcyrës vijojnë shpimet. Banorët në panik…

Ulen infektimet por jo humbjet e jetës/ MSH: Ja sa të infektuar dhe sa persona nuk ja dolën në 24 orët e fundit nga Covid-19  

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fataliteteve dhe të rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit. Sipas MSH,...
Read More
Ulen infektimet por jo humbjet e jetës/ MSH: Ja sa të infektuar dhe sa persona nuk ja dolën në 24 orët e fundit nga Covid-19   

“Ata na lidhën, kur erdhi policia e kuptova se më kishte vdekur gruaja”, 32-vjeçari flet për masakrën brenda shtëpisë së tij

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Athinë, vazhdon të mbetet ende e pazgjidhur. Kujtojmë se hajdutët hynë në shtëpinë e...
Read More
“Ata na lidhën, kur erdhi policia e kuptova se më kishte vdekur gruaja”, 32-vjeçari flet për masakrën brenda shtëpisë së tij

VIDEO/ Gazetarja po raportonte LIVE nga Gaza, kur fillon sulmi ajror izraelit

Gazetarja Youmna Al Sayed, po raportonte drejtpërdrejt për Al Jazeera, kur një sulm ajror izraelit goditi një ndërtesë shumëkatëshe në...
Read More
VIDEO/ Gazetarja po raportonte LIVE nga Gaza, kur fillon sulmi ajror izraelit

Kancelarët e Gjermanisë, njihuni me tre kandidatët potencialë

Më datë 26 shtator 2021, në Gjermani do të mbahen zgjedhjet federale. Por kush do të jenë kandidatët të cilët...
Read More
Kancelarët e Gjermanisë, njihuni me tre kandidatët potencialë

FOTO-VIDEO/Kryeministri i Izraelit refuzon paqen me Palestinën: Ne nuk do të ndalojmë luftën!

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka refuzuar një ofertë paqeje të ardhur nga Hamasi. Izraeli sot, bëri presion me bombardime...
Read More
FOTO-VIDEO/Kryeministri i Izraelit refuzon paqen me Palestinën: Ne nuk do të ndalojmë luftën!

“Fajin nuk e ka shteti, por shoqëria. E lanë 30 minuta pa e çuar në spital”, Stresi rrëfen detaje tronditëse për vrasjen e 27-vjeçarit

27-vjeçari Mehmet Qema nga Hasi, u vra me një plumb në gjoks nga shoku i tij Marjus Dema. Viktima në...
Read More
“Fajin nuk e ka shteti, por shoqëria. E lanë 30 minuta pa e çuar në spital”, Stresi rrëfen detaje tronditëse për vrasjen e 27-vjeçarit
ME TE LEXUARAT ME TE FUNDIT
ME TE LEXUARAT

Investigim VIDEO+AUDIO/ Skandali në Spitalin e Traumës. ‘Spitali Amerikan’ zhvat edhe 100-lekëshat e parkimit

Sherri Luçiano Boçi-Gjergj Luca/Berisha publikon videon, por bën ‘autogol’. Shfaq pamje të ish-deputetit të tij duke dhunuar sipërmarrësin

FOTO/ U aludua për pallat, por shikoni se çfarë bukurie i është shtuar Tiranës…  

VIDEO/ Operacion blic, prangoset një grup i dyshimtë, ishin nisur për Elbasan

Kontrabanda e gomave të përdorura/ Si organizohet në pikat doganore të Kakavijës dhe Kapshticës biznesi qindra milionësh

INVESTIGIM 24/ Skandali i ‘Fondit Besa’. Si i vodhën juristit paratë e pronës kolateral të kredisë (Dokumentet)

Bajram Muça mashtron stafin se e mbylli ‘Priza.al’, por skandali i ‘Fondit Besa’ vjen me fakte të reja

INVESTIGIM 25/ Si e mësoi juristi nga Tirana supervjedhjen nga ‘Fondi Besa’, kur kandidoi për magjistrat

INVESTIGIM 26/ Skandali me ‘Fondin Besa’. Si oficerja e kredisë hapi profil në ‘e-Albania’ në emër të klientes    

FOTO/“Në një muaj, bota do të futet në luftë”, analisti rus jep paralajmërimin e frikshëm

INVESTIGIM 28/ Pseudonime ‘007’ dhe email-e ‘filanfisteku’… Si mësohen punonjësit e ‘Fondit Besa’ të mashtrojnë në emër të klientëve    

EKSKLUZIVE/ ‘Po e thajnë Liqenin Artificial se duan të ndërtojnë kulla’? ‘Priza.al’ mëson arsyen e vërtetë të boshatisjes së basenit në Tiranë  

Skandali me ‘Spitalin Amerikan’, 1 vit pandemi, 1 vit abuzime

WtF?! Masturboi 62 herë brenda një dite, por mësoni çfarë ndodhi me 33-vjeçarin…

Noterët e dyshuar për pastrim parash, ligji: Ja kush do t`i hetojë!

INVESTIGIM 23/ Audio-regjistrimi: Punonjësit e ‘Fondit Besa’ sqarojnë skemën mashtruese ‘Fond-Notere-BKT’    

Hasmëria me Domart Konjarin, si u sulmuan avokati dhe kunati i tij!

INVESTIGIM 27/ Skandali ‘Besa’. Ja si prokurori Ylli Bashaj, viktimën e bën fajtore    

FOTO/ Nga gërmadha në resorte, transformimi i bunkerëve të komunizmit

Krahasimi/ Basha apo Rama, kush e fitoi betejën në rrjetet sociale?

ME TE FUNDIT

Atentati dramatik që tronditi sheshin ‘Shën Pjetër’ dhe Vatikanin/ Dyzet vjet nga ngjarja kundër Shën Gjon Palit II

Dyzet vjet më parë, atentati dramatik kundër Gjon Palit II në Sheshin e Shën Pjetrit. Ditë, që mbetet në kujtesën kolektive, në të cilën dashuria dhe lutja e mundën urrejtjen. Një kujtim, nga Papa Françesku, shkruan Radio Vatikani. Ka data…

Kjo është fytyra e ‘kryespiunes’ së Italisë/ Roma zgjedh për herë të parë një grua në drejtimin e shërbimeve sekrete  

Jo vetëm SHBA-të, por tashmë edhe Italia duket se ka bërë të njëjtën zgjedhje për shërbimet e inteligjencës. Elisabetta Belloni është bërë gruaja e parë që do të udhëheqë shërbimet sekrete të Italisë. Kryeministri italian, Mario Draghi, njoftoi se ish-ambasadorja…

Krimi që tronditi Greqinë/ Mediat publikojnë pamjet 3D. Flet burri i 20-vjeçares së vrarë: Grabitësit kur u larguan folën gjuhën e tyre  

Vrasja e një nëne të re 20-vjeçare në Greqi para syve të burrit dhe foshnjës së saj, vijon të jetë kryelajmi në shtetin fqinj me Shqipërinë. Mediat greke kanë ndërtuar pamjet 3D nga krimi i rëndë që tronditi Greqinë, ku…

‘Tirana’ vs ‘Partizani’/ Nuk ka festë në ‘Air Albania’. Derbi kryeqytetas u mbyll me rrjeta të paprekura  

Nisi me tifozeri të zjarrtë dhe masa të ashpra policore, por derbi kryeqytetas nuk dhuroi spektaklin që pritej, pasi rrjetat qëndruan të paprekura. Partizani-Tirana dhurojnë spektakël, një sfidë e luftuar për çdo top, raste për shënim, gol i anuluar dhe…

FOTO/ Kejvina me pushime në Dubai. Por këtë herë më shumë se format, vëmendje merr djali misterioz në krah të saj  

Ajo tashmë është e famshme për bukurinë dhe format e saj seksi, të cilën e kanë bërë që të jetë vazhdimisht në vëmendje të mediave rozë. Por këtë herë duke postuar në rrjetet e saj sociale një grup fotosh nga…

Superjorja/ Teuta fiton 2-1 ndaj Kastriotit, nuk dorëzohet as Vllaznia

Teuta as që ka ndërmend të lëshojë kreun. Tre javë përpara fundit të sezonit bregdetarët mbretërojnë të qetë në majën e klasifikimit. Ekipi i Edi Martinit kaloi një pengesë jo të vogël, duke thyer në transfertë Kastriotin me rezultatin 2-1….

Konurbacioni Tiranë-Durrës mban 90% e ekonomisë/ Arsyeja se përse po zbrazen qytetet e tjera të vendit

Emigracioni dhe lindjet e pakta po tkurrin ndjeshëm popullsinë e së fundmi shqetësues po konstatohet edhe migrimi i brendshëm, që po çon drejt boshatisjes qytetet e vendit. Eksperti për ekonominë Adrian Civici, shpjegon se, tendenca për t’u zhvendosur nga zonat…

Sezoni turistik/ Rikthehen vizitorët izraelitë, sot fluturimi i parë direkt Tel Aviv- Tiranë

Shqipëria është bërë një vend tërheqës jo vetëm për pushues dhe turistë nga vendet e rajonit, por edhe nga Lindja e Mesme, ku më kryesorët duket se janë ata nga Izraeli. Kompania Ajrore e Izraelit ka njoftuar se, do të…

“Artisti i Merituar” Guljelm Radoja ka qenë i pastrehë, djali i tij rrëfen të pathënat

Djali i  “Artistit të Merituar” Guljelm Radoja, kthehet në teatër dhe rikujton emocionet e përjetuara me të atin në skenën ku ai u rrit. Redi Radoja ka dhënë një intervistë për “News 24″. Ai është shprehur se “më duket e…

Aksident në Serbi/Autobusi del nga rruga, dy vajza ‘fluturojnë’ nga dritarja

Një aksident ka ndodhur në Serbi, ku janë përfshirë një autobus dhe dy automjete. Bëhet me dije se aksidenti është shënuar në autostradën afër Bubanj Potok në Beograd të Serbisë. Autobusi ka rrëshqitur nga korsia e trafikut dhe ka depërtuar…

A mund të mposhtet Macron nga Le Pen në zgjedhjet e vitit të ardhshëm?

Nga: Emilie Ancelin “The New European” Në fillim të këtij muaji mijëra njerëz iu bashkuan protestave që u zhvilluan në mbarë Francën në kuadër të 1 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve. Sindikalistët dhe punëtorët marshuan për të demonstruar kundër kufizimeve…

Lufta/ Linjat ajrore marrin masat, ndërpresin fluturimet me Izraelin

Disa kompani ajrore ndërkombëtare kanë pezulluar përkohësisht fluturimet në aeroportin kryesor të Izraelit pranë Tel Aviv për shkak të sulmeve të ndodhura aty ditët e fundit. Sipas prestigjozes BBC, United, Delta dhe American Airlines, si dhe Lufthansa dhe British Airëays…

Basha vizitë në Kryegjyshatën Botërore: Paqe dhe gëzim në zemrat e shqiptarëve

Kryetari i Partisë Demoktratike, Lulzim Basha ka vizituar sot Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve në festën e Fiter Bajramit. Bashën e ka shoqëruar dhe bashkëshortja e tij Aurela, ndërsa ka uruar besimtarët në këtë ditë të shenjtë për ta. “Bajram të…

VIDEO/”Kapa burrin në krevat me një femër, i nxora jashtë para komshinjve siç i ka bërë nëna”

E ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, ka qenë Driola një grua 45 vjeç e cila ka rrëfyer historinë e jetës së saj dhe vështirësitë që ka kaluar në jetë. Ajo tregon se u largua nga familja e…

Rama për “Financial Times”: Shqipëria është një demokraci adoleshente, po rritet

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka dhënë një intervistë sot për prestigjiozen ‘Financial Times’, ku ka folur për integrimin e vendit të tij në BE. Rama e ka quajtur Shqipërinë një demokraci adoleshente që ka probleme, dhe se për të…

Nuk është Stambolli, ja cili është qyteti ku do të luhet finalja e Champions

Prej javësh Anglia ka mbyllur çdo kontakt me Turqinë për shkak të numrit të lartë të infektimeve me Covid-19 në këtë shtet, dhe pasojat e këtij vendimi po i vuan Champions League. Finalja nuk do të luhet në Stamboll pasi…

Ekzekutimi i biznesmenit shqiptar në Maqedoni, ngjarja merr një tjetër rrjedhë. Ja çfarë detajesh jep policia

Biznesmeni shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Kamer Idrizi, 43-vjeç, u ekzekutua mbrëmjen e djeshme. Detaje të reja kanë dalë lidhur me ekzekutimin e tij, ndërsa në momentin ku ndaj tij u hap zjarr ishte në makinë së bashku me nipin….

VIDEO/ Ja si po festohet Bajrami në vendin e shenjtë të Mekës

Qyteti i Mekës ka mirëpritur edhe këtë vit besimtarët myslimanë, të cilët festojnë Bajramin. Ndryshe nga një vit më parë, ku për shkak të pandemisë së Covid, Meka u mbyll dhe besimtarët nuk i kryen ritet fetare siç e kanë…

Përçarje brenda partisë/ Grupimi “për PD-në” reagon ashpër ndaj Bashës

Grupimi “për PD” ka reaguar ashpër ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se nuk mund të përdorë institucionet vendimmarrëse si vegla. Grupimi për PD-në ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Lulzim Basha, sipas të cilëve po keqpërdor institucionet drejtuese…

FOTO/Bella Hadid bën një postim kundër Izraelit dhe rrjeti shpërthen!

Topmodelja Bella Hadid ka shpërthyer një stuhi në Instagram. Ajo ka publikuar tek 42 milion ndjekësit e saj në Instagram, një seri karikaturash të cilat e cilësonin Izraelin si “pushtues” dhe i quante palestinezët “të shtypur”.   View this post…

VIDEO/Banda kriminale ndalon në mes të rrugës makinën, sulmon me shkopinj bejsbolli 34-vjeçarin

Një video tronditëse vjen nga Liverpool, Angli. Një bandë e maskuar, detyroi një makinë të tipit Mercedes të dilte nga rruga. Anëtarët e bandës ishin të veshur të gjithë me të zeza, dhe i kishin fytyrat e mbuluara. Në video…

Vrau shokun e tij, prokuroria kërkon burg për Marjus Demën

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar masën ‘arrest me burg’ për Marjus Demën me akuzën e ‘vrasjes me dashje’ të Mehmet Qemës dhe ‘armëmbajtje pa leje’. Arma e sekuestruar tip pistoletë është dërguar në laboratorin e policisë për t’u ekzaminuar nëse…

Luftime të përgjakshme/Ashpërsohen tensionet mes Izraelit dhe Palestinës, fotot tregojnë situatën jashtë kontrollit

Dhuna më e rëndë midis Izraelit dhe grupeve palestineze është parë në ditët e fundit, me konfliktin që përshkallëzoi gjatë fundjavës së fundit të Ramazanit. Përveç kësaj, përplasjet janë kthyer në një luftë, e cila po u merr jetën civilëve…

A do të shkojë në Komisionin Hetimor? Meta: Vazhdojmë festën, mbarësi e gëzim të gjithëve!

Besimtarët myslimanë festojnë sot një ditë të rëndësishme për kalendarin islamik, Fiter Bajramin. Besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Fiter Bajramit pas 30 ditëve të agjërimit, në muajin e shenjtë të Ramazanit. Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në…

U qëllua 80 herë në drejtim të makinës së tij, ky është 43-vjeçari që u ekzekutua në Shkup

Mbrëmjen e djeshme u ekzekutua me 80 plumba Kamer Idrizi në Butel të Shkupit, Maqedoni. 43-vjeçari, emër i njohur për policinë për precedentët e mëparshëm penalë. Ai ka ndërruar jetë rrugës për në spital si pasojë e plagëve të marra….

Jupiterin siç nuk e keni parë asnjëherë

Imazhet infra të kuqe të planetit gjigand Jupiter, tregojnë atmosferën e tij si kurrë më parë. Observatori në Hawaii, Gemini North, dhe teleskopi hapësinor NASA Hubble fotografuan planetin më të madh në sistemin diellor me infra të kuqe dhe me…

Vrasja makabre në Greqi/Pse grabitësit mbytën 20-vjeçaren, kur kishin armë me vete? Shteti “ngrihet” në këmbë

Kur policët hynë në shtëpinë e Caroline Crouch në Greqi, ata panë 20-vjeçaren të shtrirë, të lidhur dhe të vdekur, ndërsa vajza e saj 11-muajshe qante me të madhe dhe përplaste duart duke u përpjekur të zgjonte nënën e saj….

Përplasjet Izrael-Palestinë/ ‘Save the Children’ shqetësohet për të ardhmen e fëmijëve

Si rezultat i bombardimeve dhe sulmeve me raketa midis Izraelit dhe grupeve të armatosura Palestineze në Gaza, 53 palestinezë, përfshirë 14 fëmijë u vranë, dhe më shumë se 300 u plagosën. Në Izraelin jugor, 6 izraelitë u vranë, duke përfshirë…

Gazetari zbulon të pathënat e atentatit në Vlorë: Bledar Birçaj ka qenë drejtor banke

Bledar Birçaj që u vra në Vlorë, ka qenë drejtor banke. Gazetari Jul Kasapi, i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ka zbuluar detajet e pathëna të atentatit. Viktima në makinë ka qenë i shoqëruar nga dy persona të…

Grabitja në Greqi/ Polici tregon detaje nga krimi: Foshnja po përpiqej të zgjonte të ëmën

Detaje rrënqethëse janë zbuluar nga vrasja mizore e 20-vjeçares Caroline Crouch në Greqi. Kryetari i Shoqatës së zyrtarëve policorë të Atikës Juglindore, George Kalliakamanis tha se policët kanë gjetur pranë 20-vjeçares, foshnjën e saj 11-mujshe e cila përpiqej që ta…

Spartak Ngjela lëshon deklaratën ‘bombë’: Bledar Birçaj mund të jetë vrarë nga vetë shteti

Bledar Birçaj u vra në Vlorë në lagjen “Hajro Çakëri” në një atentat të mirëorganizuar. Dy persona të maskuar i dolën në rrugë dhe e qëlluan me kallashnikov, ndërsa viktima po udhëtonte me makinën e tij. Birçaj ndërroi jetë menjëherë….

VIDEO/ Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fiter Bajramin, mbushin sheshin “Skënderbej”

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, pas 30 ditëve të agjërimit në muajin e shenjtë të Ramazanit. Me rastin e kësaj ditë shumë të rëndësishme në kalendarin fetar mysliman, mijëra besimtarë shqiptarë kanë mbushur mëngjesin e ditës së sotme sheshin…

Raporti i DASH-it për lirinë e besimit vë re probleme të trashëguara në Shqipëri dhe në Kosovë

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë, që përfshinë të dhëna për gjendjen e lirisë së besimit në 200 shtetet e territore dhe dokumenton shkeljet e kryera nga…

‘Probleme mendore’/ 40-vjeçari tentoi të vetëdigjej, reagon Komuniteti Mysliman

Një incident ndodhi këtë mëngjes në sheshin ‘Skënderbej’, ku një person tentoi të vetëdigjej pas faljes së Namazit të Fiter Bajramit. 40-vjeçari me iniciale B.G., ka hyrë mes besimtarëve dhe ka tentuar të vetëdigjet duke bërtitur se “nuk ka Zot”….

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, ja si do të jetë moti sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm, por që në zonat malore nganjëherë pritet të ketë dhe reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do…