Hello

Kategori: Sport

‘Tirana’ vs ‘Partizani’/ Nuk ka festë në ‘Air Albania’. Derbi kryeqytetas u mbyll me rrjeta të paprekura  

Nisi me tifozeri të zjarrtë dhe masa të ashpra policore, por derbi kryeqytetas nuk dhuroi spektaklin që pritej, pasi rrjetat qëndruan të paprekura. Partizani-Tirana dhurojnë spektakël, një sfidë e luftuar për çdo top, raste për shënim, gol i anuluar dhe…

Superjorja/ Teuta fiton 2-1 ndaj Kastriotit, nuk dorëzohet as Vllaznia

Teuta as që ka ndërmend të lëshojë kreun. Tre javë përpara fundit të sezonit bregdetarët mbretërojnë të qetë në majën e klasifikimit. Ekipi i Edi Martinit kaloi një pengesë jo të vogël, duke thyer në transfertë Kastriotin me rezultatin 2-1….

Nuk është Stambolli, ja cili është qyteti ku do të luhet finalja e Champions

Prej javësh Anglia ka mbyllur çdo kontakt me Turqinë për shkak të numrit të lartë të infektimeve me Covid-19 në këtë shtet, dhe pasojat e këtij vendimi po i vuan Champions League. Finalja nuk do të luhet në Stamboll pasi…

Ku do të luhet finalja e ‘Champions League’? UEFA vendos nesër për vendin. Porto, një nga opsionet

Pandemia e koronavirusit ka dhënë ndikimin e saj edhe në anomalitë në sportin më të ndjekur në planet, futbollin. As ndeshjet më të rëndësishme të ligave nuk dihet se ku do të luhen dhe se si… UEFA do të vendosë…

VIDEO/ Mihajloviç do të bëhet gjysh, e bija i bën surprizën e bukur

Trajneri i Bolonjës, Sinisa Mihajloviç do të bëhet gjysh. Këtë lajm të bukur ia ka përcjellë vetë e bija, e cila e ka lajmëruar ish-mesfushorin se do të bëhet gjysh së shpejti. Në videon e filmuar, ai nuk arrin që…

Djali i legjendës së Milanit dhunohet nga policia

Djali i legjendës së Milanit, Alessandro Costacurta, për fat të keq, ka rënë pre e dhunës policore, pas një konfrontimi fizik. Lajmi u bë i ditur nga vetë protagonisti, Achille Costacurta, ku me anë të një postimi në Instagram, u…

VIDEO/ Alarmi për bombë në mes të ndeshjes në Izrael, lojtarët të tmerruar shtrihen në tokë

Pamjet që janë bërë virale tregojnë se si lojtarët gjatë një ndeshje basketbolli në Izrael janë ulur në tokë, pas paralajmërimeve të alarmit për bombë. Një ndeshje basketbolli në Izrael u ndërpre kur ra alarmi i bombës, pasi militantët palestinezë…

Barcelona bën “vetëvrasje”, ngec në Levante dhe dorëzon titullin!

Mbrëmë Barcelona zhvilloi ndeshjen e parafundit të vlefshme për la Liga. Në një transfertë të lehtë në letër, katalanasit humbën toruan duke u ndëshkuar nga skuadra modeste e Levantes e cila me tre kundërsulme arriti t`i merrte një pikë të…

Sherri në ‘Selman Stërmasi’/ Disiplina e FSHF dënon drejtuesit e ‘Kastriotit’, dënim edhe drejtorit të ‘Skënderbeut’

Komisioni i Disiplinës në FSHF, ka dhënë dënimet për javën që lamë pas për “Superligën”. Për sherrin në “Selman Stërmasi”, Presidenti i “Kastriotit”, Alban Vogli është dënuar me 18 muaj pezullim nga aktiviteti. Po ashtu administratori i klubit, Gazmend Vogli,…

“Lëmshi” La Liga, dilemat e një kampioneje që do të mësohet minutën e fundit!

Dita e djeshme ka qenë edhe dita vendimtare për të mësuar se si do të vijojë ecuria e kampionatit spanjoll, i vetmi kampionat që ende nuk ka një kampione të përcaktuar. Barazimi i Realit me Sevillen ka bërë që gara…

Futbolli shqiptar/Dinamo kthehet në superiore pas 9 vitesh

Vetëm një javë nga përfundimi i Kategorisë së Parë, Dinamo siguron matematikisht rikthimin në elitën e futbollit shqiptar pas 9 sezonesh. Në ndeshjen e parafundit ku blutë luajtën në transfertën me Vorën, erdhi fitorja e nevojshme për sigurimin e ngjitjes…

Atalanta nuk i ndahet Champions League, mund Parmën dhe merr vendin e dytë!

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Skuadra nga Bergamo ka mundur thellë Parmën duke u kthyer në vendin e dytë, pas Interit tëashmë të shpallur kampion i Seria A që para një jave. Kështu Atalanta i përgjigjet menjëherë fitores së…

Futboll/Sherri në “Selman Stërmasi”, arrestohen presidenti dhe drejtori teknik i Kastriotit!  

Policia e Tiranës njofton se ka arrestuar Presidentin e ekipit të Kastriotit, Alban Vogli, 34 vjeç dhe drejtorin teknik i  Gazmend Vogli, 32 vjeç veprat penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik” e kryer në bashkëpunim, dhe “Veprime…

Tension në stadium/ Goli i Tiranës tërbon drejtuesit e Kastriotit, ndërhyn policia (VIDEO)

Janë regjistruar momente tensioni në stadiumin “Selman Stërmasi”, pas golit të realizuar nga Hoxhallari në minutën e 78-të. Drejtuesit e Kastriotit janë tërbuar pasi pretenduan se futbollistët e Tiranës nuk respektuan “Fair – Play”-n teksa një lojtar i krutanëve ndodhej…

Neymar nënshkruan kontratën, deri në 2025 do të qëndrojë në Paris

Ylli i futbollit, Neymar ka nënshkruar një kontratë të re me shifra të çmendura me Paris Saint Germain. Sulmuesi Brazilian ka vendosur të qëndrojë në ‘Par de Prince’ deri në qershor të vitit 2025. Kontrata aktuale e Neymar skadonte në…

‘Dëshiron të udhëtosh me ne për në Poloni?’/ Aktorja e filmave për të rritur merr ‘ofertën’ e padëgjuar nga klubi spanjoll

Lidhja e futbollistëve me femrat e bukura ka lindur që kur ka nisur ky lloj sporti… Kur bëhet fjalë për “Europa League”, Unai Emery është një garanci. Tekniku spanjoll ka fituar tre dhe prandaj nuk është për t’u habitur që…

Ish-portieri i PSG-së gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Mëngjesin e sotëm, ish-portieri i PSG-së, Kristof Revalut është gjendur i pajetë në shtëpinë e tij. Mediat e huaja që përcjellin lajmin e rëndë, thonë se ende nuk dihen shkaqet e vdekjes. Kristof Revalut mbylli sytë përgjithmonë në moshën 49-vjeçare….

Futbollisti goditi gjyqtarin në ndeshjen në Cërrik, FSHF merr vendimin e ekstrem pas Sopoti-Mirdita

Dhuna në futbollin shqiptar është bërë një refren që shoqëron shumë ekipe, sidomos ato të kategorive të dyta. Por rasti më i fundit, ai në Cërrik duket se nuk është toleruar nga Komisioni i Disiplinës në FSHF. Ky i fundit…

Ish-arbitri flet për gjestin e famshëm të Mourinho-s: S’më ka kërkuar kurrë falje!

Ish-arbitri ndërkombëtar Paolo Tagliavento, ka folur për një nga gjestet më të famshëm të bërë nga Jose Mourinho gjatë kohës kur drejtonte Inter-in, ndërsa tha se nuk i ka kërkuar falje. Këtu ai i referohet gjestit të “prangave” që Special…

Greqi/ Shefi organizativ jep lajmin e madh, ja sa tifozë mund të futen në stadium

Greqia duket se po mendon hapjen e stadiumit për 25 mijë tifozë, në finalen e Kupës. Mediat shkruajnë se është hedhur ideja që finalja e Kupës mes PAOK-ut dhe Olimpiakosit, të luhet në prani të 25 mijë tifozëve. Lajmin e…

Real i dorëzohet Chelsea-t, Courtois s`e shpëton dot nga humbja!

Chelsea ka shkuar në finalen e Champions Legua. Pas Timo Werner që realizoi në pjesën e parë, ishte talenti Mason Mount që 5 minuta nga fundi ka hipotekuar fitoren e sigurtë për blutë e Londrës. Në pjesën e dytë Reali…

Chelsea me një ‘dorë’ në finalen e Champions

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes së vlefshme për gjysmë finalen e Champion Ligue mes Chelsea dhe Real Madrid. Makineria e londinezëve ka kaluar në avantash me anë të dyshes gjermane Werner-Havertz. Goli u shënua në minutën e 28-të, pas…

E turpshme/Futbollisti gjakos gjyqtarin, izolohet dhe arratiset; ja çfarë ndodhi në ‘Sopoti-Mirdita’!

Në stadiumin “Nexhip Trungu ” të qytetit rë Cërrikut ku luante Sopoti përballë skuadrës së Mirditës, ndërsa librazhdasit ishin në avantazh 2-1, në minutën e 44 një futbollit i Mirditës ka goditur gjyqtarin kryesor të ndeshjes. Gjyqtari i takimit ishte…

‘Prostituta dhe 30 mijë dollarë për të arritur marrëveshjen’, ish-abritri tregon skandalin

Në një dokumentar, ish-arbitri spanjoll Antonio Lopez Nieto ka zbuluar një skandal, ku i kanë ofruar para për ti ndihmuar në Champions. Ai ka treguar se drejtuesit e Dinamo Kievit kanë tentuar që ta manipulonin para një ndeshje me Panathinaikosin…

Përqafimi i futbollistit kosovar dhe atij serb merr vëmendjen e mediave në Itali: Imazhi i botës së re…  

Nëse do të ishin takuar në një kohë tjetër, në një tjetër vend, ata mbase do ta kishin qëlluar për vdekje njëri-tjetrin, por në këtë rast të dy kanë shkëmbyer një përqafim vllazëror. Është fjala për dy futbollistët, kosovarin Mërgim…

Mourinho merr drejtimin e Romës

Pasi lajmëruan largimin e trajnerit Fonseca, klubi i Romës njoftoi se trajneri i ri do të jetë Jose Mourinho. Lajmi se Paulo Fonseca ishte drejt shkëputjes nga klubi italian qarkullonte prej ditësh. Murinjo do të marrë drejtimin e Romës sapo…

Shtohen të infektuarit, ja çfarë pritet të ndodhë me Lojërat Olimpike në Tokio

Mungojnë më pak se tre muaj nga Lojrat Olimpike të Japonisë, e cila po lufton me pandeminë Covid-19 që ka bërë që eventi i madh sportiv të shtyhet me 12 muaj. Këto ditë në disa qytete të Japonisë – përfshirë…

Video/ Sherri masiv në Monaco-Lyon. Grushte dhe 4 kartonë të kuq!

Në Francë po bëhet një luftë e fortë për kreun ku si asnjëherë më parë janë 4 ekipe ende në luftë për titullin. Dueli Monaco-Lyon që përfundoi 2-3 për miqtë të cilët rikthyen shpresat për kreun pati shumë tension si…

Messi kërkon La Liga-n, ja përballjet që nxjerrin kampionen e Spanjës

I duhej me çdo kusht fitorja. Ndonëse në transfertë të vështirë, përballë portierit të tyre, por Valencia mbrëmë ishte e destinuar të mundej. Barcelona me Messin bënë gjënë e duhur, atë për të cilën lëshuan shumë dhe dëmshëm në Camp…

Zikaltërit festojnë në Duomo, po italianët ende i frikësohen kovidit!

Menjëherë pas zyrtarizmit edhe matematikisht si kampionë, tifozët e Interit janë grumbulluar në sheshin Duomo të Milanos për të festuar. Ata nuk janë përmbajtur duke kërcyer dhe duke u përqafuar me njëri-tjetrin në kohë pandemie, çka mund të përbëjë rrezik…

Tifozët e Manchester United në protestë, “pushtojnë” Old Trafford!

Në 17:30 duhej të niste përballja Man. United-Liverpool, sfidë shumë e rëndësishme për fatin e “The Reds” në kupat e Europës por një protestë aspak e qetë shpërtheu duke penguar këtë takim. Tifozët e Man. United në protestë, “pushtojnë”! Fillimisht…

Inter pas 11 vitesh kampion i ‘Seria A’, Sassuola ia dhuron 4 javë më herët!

Skuadra milanezë e Interit rikthehet në krye të Serisë A ditën e sotme dhe me vete merr edhe kurorën e kampiones. Është lajm i bujshëm në të gjithë Italinë shpallja kampione 4 ndeshja para fundit e zikaltërve të cilët patën…

Cili është stadiumi më i mirë?/Gjiganti katalanas mund gjithë botën!

Nuk kishte se si të ndodhte ndryshe. Stadiumi mitik që i përket skuadrës më të mirë në botë, ka edhe stadiumin më të mirë në botë. Veç historisë, ky stadium mbart edhe disa elementë të tjerë të veçantë që e…

Gazeta gjermane publikon faktet tronditëse për Maradonën

Ndonëse është shuar në nëntor të një viti më parë, ende ka të pathëna për legjendën e futbollit botëror dhe një nga më popullorët në të gjithë globin, Diego Maradona. Legjenda e futbollit botëror, pësoi një arrest kardiak në shtëpinë…

Theu një tjetër rekord, s’do ta besoni për sa janë shitur këpucët e Lionel Messit

Një palë këpucë të Lionel Messit, janë blerë në ankand për një shifër të majme, të cilat do të shkojnë në një spital. Lionel Messi ka një listë të pafundme rekordesh, por një nga më të mëdhatë është ai i…