Hello

Kategori: Kryesore

FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

Po mundohej të shkrepte disa foto “të rralla” mes bishave të ujit, dhe për pak sa nuk u bë një vakt i rastësishëm nga një super-peshkaqen femër i llojit “Dem”. Zhytësi u përball me një peshkaqen femër me masë gjigande…

FOTO+VIDEO/ Naftë apo turizëm? ‘Shell’ po i vë ‘kazmën’ perlës së natyrës shqiptare! Në Grykën e Këlcyrës vijojnë shpimet. Banorët në panik…

Shqipëria edhe gjatë kësaj fushate elektorale u promovua si një “superfuqi rajonale turizmi” nga Partia Socialiste që fitoi mandatin e tretë, madje edhe shumë projekte në “3D” u prezantuan nga kryeministri Rama, në funksion të “ëndrrës turistike”. Porte jahtesh, aeroporte,…

Ulen infektimet por jo humbjet e jetës/ MSH: Ja sa të infektuar dhe sa persona nuk ja dolën në 24 orët e fundit nga Covid-19  

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fataliteteve dhe të rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit. Sipas MSH, 3 persona kanë humbur jetën gjatë orëve të fundit, ndërsa janë regjistruar 45 raste të reja. Njoftimi i Ministrisë së…

“Ata na lidhën, kur erdhi policia e kuptova se më kishte vdekur gruaja”, 32-vjeçari flet për masakrën brenda shtëpisë së tij

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Athinë, vazhdon të mbetet ende e pazgjidhur. Kujtojmë se hajdutët hynë në shtëpinë e çiftit Charalambos Anagnostopoulos dhe Caroline Crouch, duke lënë të vrarë këtë të fundit. Sot, 32 vjeçari i cili i mbijetoi…

VIDEO/ Gazetarja po raportonte LIVE nga Gaza, kur fillon sulmi ajror izraelit

Gazetarja Youmna Al Sayed, po raportonte drejtpërdrejt për Al Jazeera, kur një sulm ajror izraelit goditi një ndërtesë shumëkatëshe në qytetin qendror të Gazës. Gazetarja vazhdoi transmetimin pa e ndërprerë atë, pavarësisht se u detyrua të largohej nga kamera për…

Kancelarët e Gjermanisë, njihuni me tre kandidatët potencialë

Më datë 26 shtator 2021, në Gjermani do të mbahen zgjedhjet federale. Por kush do të jenë kandidatët të cilët mund të marrin postin e kancelarit të Gjermanisë? Secila nga partitë e mëdha politike, ka propozuar kandidatët e tyre për…

FOTO-VIDEO/Kryeministri i Izraelit refuzon paqen me Palestinën: Ne nuk do të ndalojmë luftën!

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka refuzuar një ofertë paqeje të ardhur nga Hamasi. Izraeli sot, bëri presion me bombardime të ashpra në Rripin e Gazës dhe përgatiti planet për një pushtim të mundshëm tokësor. Më shumë se 600 sulme…

“Fajin nuk e ka shteti, por shoqëria. E lanë 30 minuta pa e çuar në spital”, Stresi rrëfen detaje tronditëse për vrasjen e 27-vjeçarit

27-vjeçari Mehmet Qema nga Hasi, u vra me një plumb në gjoks nga shoku i tij Marjus Dema. Viktima në foto, Mehmet Qema Ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, por nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve, pasi plumbi i…

Ekzekutimi i biznesmenit shqiptar në Maqedoni, ngjarja merr një tjetër rrjedhë. Ja çfarë detajesh jep policia

Biznesmeni shqiptar në Maqedoninë e Veriut, Kamer Idrizi, 43-vjeç, u ekzekutua mbrëmjen e djeshme. Detaje të reja kanë dalë lidhur me ekzekutimin e tij, ndërsa në momentin ku ndaj tij u hap zjarr ishte në makinë së bashku me nipin….

Përçarje brenda partisë/ Grupimi “për PD-në” reagon ashpër ndaj Bashës

Grupimi “për PD” ka reaguar ashpër ndaj kryedemokratit Lulzim Basha, duke thënë se nuk mund të përdorë institucionet vendimmarrëse si vegla. Grupimi për PD-në ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Lulzim Basha, sipas të cilëve po keqpërdor institucionet drejtuese…

Luftime të përgjakshme/Ashpërsohen tensionet mes Izraelit dhe Palestinës, fotot tregojnë situatën jashtë kontrollit

Dhuna më e rëndë midis Izraelit dhe grupeve palestineze është parë në ditët e fundit, me konfliktin që përshkallëzoi gjatë fundjavës së fundit të Ramazanit. Përveç kësaj, përplasjet janë kthyer në një luftë, e cila po u merr jetën civilëve…

A do të shkojë në Komisionin Hetimor? Meta: Vazhdojmë festën, mbarësi e gëzim të gjithëve!

Besimtarët myslimanë festojnë sot një ditë të rëndësishme për kalendarin islamik, Fiter Bajramin. Besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Fiter Bajramit pas 30 ditëve të agjërimit, në muajin e shenjtë të Ramazanit. Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një vizitë në…

Vrasja makabre në Greqi/Pse grabitësit mbytën 20-vjeçaren, kur kishin armë me vete? Shteti “ngrihet” në këmbë

Kur policët hynë në shtëpinë e Caroline Crouch në Greqi, ata panë 20-vjeçaren të shtrirë, të lidhur dhe të vdekur, ndërsa vajza e saj 11-muajshe qante me të madhe dhe përplaste duart duke u përpjekur të zgjonte nënën e saj….

Gazetari zbulon të pathënat e atentatit në Vlorë: Bledar Birçaj ka qenë drejtor banke

Bledar Birçaj që u vra në Vlorë, ka qenë drejtor banke. Gazetari Jul Kasapi, i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, ka zbuluar detajet e pathëna të atentatit. Viktima në makinë ka qenë i shoqëruar nga dy persona të…

Spartak Ngjela lëshon deklaratën ‘bombë’: Bledar Birçaj mund të jetë vrarë nga vetë shteti

Bledar Birçaj u vra në Vlorë në lagjen “Hajro Çakëri” në një atentat të mirëorganizuar. Dy persona të maskuar i dolën në rrugë dhe e qëlluan me kallashnikov, ndërsa viktima po udhëtonte me makinën e tij. Birçaj ndërroi jetë menjëherë….

VIDEO/ Besimtarët myslimanë kremtojnë sot Fiter Bajramin, mbushin sheshin “Skënderbej”

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fiter Bajramin, pas 30 ditëve të agjërimit në muajin e shenjtë të Ramazanit. Me rastin e kësaj ditë shumë të rëndësishme në kalendarin fetar mysliman, mijëra besimtarë shqiptarë kanë mbushur mëngjesin e ditës së sotme sheshin…

Vrasja e Everest Çakës/ Avokati Vishaj bënë deklaratën e fortë: U bë nga ‘Forca Speciale’. Gazetarët, përgjegjës sepse…

Avokati Saimir Vishaj, duke komentuar vrasjen e Everest Çakës në Elbasan, tha gjatë emisionit Live se, duke analizuar dhe tipologjinë e autorëve, deklaroi se vrasja është bërë nga profesionistë duke shkuar edhe më tej, duke i cilësuar si Forca Speciale….

SHISH-i nuk paguan dot informatorët, bandat po!/ Dëshmia ‘bombë’ e gazetarit: Të rinjtë agjentë të punësuar të grupeve kriminale…  

Atentatet mafioze që kanë ndodhur kohët e fundit në vendin tonë është tema e sotme e emisionit “Open”. Gazetari i kronikës Ferdinad Dervishi, tha se, këto ngjarje vijnë si pasojë e konflikteve që nisin që jashtë shtetit. Ai tregoi dhe…

Vrasja e Everest Çakës në Elbasan/ Lirohen 25 të ndaluar. Policia ngre tre pista. Prokuroria: Viktima nuk u pyet nga autoritetet belge në Shqipëri  

Vrasja e mbrëmshme në Elbasan e cila tronditi jo vetëm atë qytet por edhe mbarë opinionin, është e mbushur me shumë turbullira dhe ende mbetet e pazbardhur. Prokuroria e Elbasanit, bën të ditur se Everest Çaka, i cili mbeti i…

VIDEO+16/ Ishte me shpejtësi skëterrë! Momenti i tmerrshëm kur ‘i forti’ i Yzberishtit përplaset për vdekje në bulevardin ‘Migjeni’  

KUJDES! Pamje të rënda +16! Një ditë pasi ai humbi jetën në mënyrë tragjike jo nga plumbat e hasmit, por nga një aksident banal që u shkaktua për shkak të shpejtësisë, kanë dalë edhe pamjet e videos. Pamjet e tmerrshme…

‘Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut…’/ ‘VOA’ zbulon dokumentin e brendshëm të BE-së  

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë një ndjenjë zhgënjimi të thellë lidhur me procesin e zgjerimit të BE-së. Raporti identifikon si faktorë…

Lajme të mira nga Ministria e Shëndetësisë, bie ndjeshëm numri i personave të prekur me COVID-19

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, raportohet një ulje rekord e pacientëve të infektuar. Në 24 orët e fundit janë kryer 2707 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 42 qytetarë. Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, betejën…

Çfarë përfitojnë Shqipëria e Kosova nga rregullorja e re e Covid-19 për hyrjet në Gjermani

Qeveria gjermane ka miratuar sot (12.05.) një urdhëresë me rregulla për hyrjet në Gjermani gjatë pandemisë së Covid-19. Në bazë të rregullores së re, personat e vaksinuar dhe ata që e kanë kaluar Covid-19 nuk duhet të testohen më kur…

Krimet zgjedhore, kryeprokurori Çela thirrje të gjithë prokurorive të vendit

Prokurori i përgjithshëm Olsian Çela, ka kërkuar një hetim transparent sa i takon krimeve zgjedhore. Në një prononcim për mediat nga qyteti i Durrësit, ai ka inkurajuar të gjitha prokuroritë e rretheve gjyqësore në vend, që të hetojnë rastet në…

FOTO/ Luks i shfrenuar në hotelin gjigand në Dubai, aty ku çdokush ‘shkel’ mbi ar

Kur një gazetar britanik vizitoi Dubain gjatë një konference për shtyp, ai qëndroi në hotelin luksoz, Burj Al Arab. Në fund të qëndrimit të tij, ai kuptoi se hoteli nuk meritonte vlerësimin me 5 yje, por shumë më tepër se…

Situatë e përmirësuar me pandeminë/ Nxënësit do shkojnë në shkollë edhe ditën e shtunë

Për të zëvendësuar ditët e humbura në fillim në nisjes së procesit mësimor në janar 2021, bëhet me dije se nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazeve do të zhvillojnë mësim për 4 të shtuna me radhë. Kujtojmë këtu se në…

“Çmendet” Greqia, hedh 300 mijë € për kokën e grabitësve-monstra që vranë studenten britanike

Ngjarja që ka tronditur Greqinë mëngjesin e djeshëm, ka kaluar kufijtë e tokës helene. Duke qenë se viktima e atij akti brutal është një vajzë vetëm 20 vjeç, studente nga Anglia, situata është ngritur në nivel ndërkombëtar, ndërkohë që Greqisë…

Aksidenti i merr jetën ‘kapobandës’ së Yzberishtit, kush ishte “Xubi” dhe beteja me drejtësinë! (foto ekskluzive)  

Fatmir Avdillari, i njohur me nofkën “Xubi” u përplas dje për vdekje në një aksident tragjik në zonën e Yzberishtit në Tiranë. Më saktë në bulevardin e ri që është bërë në këtë lagje të Tiranës dhe që mban emrin…

Dëshmon e mbijetuara e atentatit të Elbasanit: Qëlluan me breshëri!

Silvana Çaka, bashkëshortja e të ndjerit Ibrahim (Everest) Çaka, pas daljes nga gjendja e shok-ut ka dëshmuar për momentin fatal të burrit të saj. Ndonëse është e tronditur por jashtë rreziku për jetën, ajo ka folur për hetuesit ndërsa ka…

Të pathënat e përplasjeve gjakësore në Elbasan!

“Si u shua familja Mahmuti! Historia e një prej masakrave më monstruoze në Elbasan për të cilën policia heshti dhe solli një gjakderdhje të pashoqe në vend!”   Ishte 19 marsi i 2011! Në të zbardhur, vendi do të tronditej…

FOTO/ “Nga vrasja e fetusit te prerja e kokës”, njihuni me disa nga krimet më të tmerrshme

Nga vrasja e fetuseve deri tek marrëdhëniet seksuale me kufomat e viktimave, burrat më të rrezikshëm në Amerikë po presin fundin e tyre që përfshin injeksionim vdekjeprurës, karriget elektrike, gaz vdekjeprurës ose varje. Ka rreth 2500 kriminelë të rrezikshëm në…

Barcelona bën “vetëvrasje”, ngec në Levante dhe dorëzon titullin!

Mbrëmë Barcelona zhvilloi ndeshjen e parafundit të vlefshme për la Liga. Në një transfertë të lehtë në letër, katalanasit humbën toruan duke u ndëshkuar nga skuadra modeste e Levantes e cila me tre kundërsulme arriti t`i merrte një pikë të…

Arrestohet ‘taksisti’ që shpërndante drogë në zonën e plazhit, policia zbulon ‘rrjetin’. Pranga 4 personave

Në sajë të operacionit të koduar “Taksisti”, policia e Durrësit ka vënë në pranga 4 shtetas për posedimin e 900 gramë lëndë narkotike kokainë. Nga ana e uniformave blu është bërë e mundur arrestimi në flagrancë i shtetasve E. Sh.,…

Atentati mafioz në Elbasan/41-vjeçari u qëllua me 12 plumba, shoqërohen 25 persona

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:10 në lagjen “Skënderbej” në Elbasan, ku Everest Çakës iu bë pritë teksa po shkonte te shtëpia e prindërve të bashkëshortes, duke u qëlluar disa herë me pistoletë me silencitaor….

Ekzekutimi i Çakës/Si nisi hakmarrja e përgjakshme me 10 persona të vrarë në 10 vjet

Pak ditë më parë në Elbasan u tha se mbërritën tre prokurorë belgë. Ata qëndruan për katër ditë rresht duke hulumtuar dhe marrë informacion në lidhje me vrasjen e Arjan (Ardit) Spahiun. U tha se belgët e hetimit kishin mbërritur…