Sfidë e ‘frikshme’ mes Hungarisë dhe Portugalisë/ Luzitanët shënojnë 3 gola në 8 minutat e fundit

Fund i çmendur në sfidën mes Hungarisë dhe Portugalisë. Plot 3 gola të realizuar në harkun kohor të 8 minutave, teksa luzitanët e trajnerit Santos, arritën të triumfonin me rezultatin 0-3.

Deri në minutën e 83-të, shifrat ishin mbërthyer 0-0, ndërkohë që në të 84-t, ishte Guerreiro, i cili i ndihmuar nga devijimi i Orban, arriti të zhbllokonte takimin.

Në këtë moment, hungarezët, morën një goditje të rëndë në “Pushkash Arena”, teksa në minutën e 87-të, Kristiano Ronaldo shndërroi në gol një penallti të fituar nga Rafa Silva.

Ylli i Juventusit nuk u mjaftua me kaq, teksa në minutën e dytë të shtesës, vulosi shifrat në 0-3 duke kompletuar dopietën personale.

FT: HUNGARI-PORTUGALI 0-3