Feynoord zbret Hysajn me shokë në Conference League, Manchester United i falet një talenti në Spanjë

Feynoord ia ka dalë të mundë 1-0 Lazion, në ndeshjen e fundit të grupeve të Conference League. Me këtë rezultat, hollandezët pozicionohen në vendin e dytë dhe dërgojnë e skuadrën e Mauricio Sarrit në Conference League.Për të parë golin e parë të takimit na u desh të prisnim 64 minuta, kur Gimenez ndëshkoi portierin e Lazios. Për konfirmimin nëse është gol i rregullt apo jo u nevojit përdorimi  i sistemit VAR, që mori pak sekonda kohë. Titullar për lacialët ishte Elseid Hysaj, futbollisti shqiptar qëndroi 90 minuta në fushë.

Lazio

Manchester United bën gjithçka mirë në grupin e saj dhe kualifikohet tutje në Europa League, pas fitores 0-1 ndaj Sociedad.“Djajtë e Kuq” do festonin pas 17 minutash lojë. Cristiano Ronaldo sheh mjaft mirë nga krahët talentin argjentinas Garnacho, me këtë të fundit që me një goditje të bukur me të majtën dërgon sferën në rrjetë.