Superliga/ Partizani i ‘rrëmben’ tre pikë të rëndësishme Dinamos

Partizani merr tri pikë me shumë vlerë në derbi, në një moment delikat të kampionatit dhe tani mund të pretendojë për më lart. Të kuqtë fituan 1-0 ndaj Dinamos, duke zhytur blutë në një krizë rezultatesh.

Të dyja skuadrat kanë pasur mundësitë e tyre, ndërsa Dinamo i është afruar së tepërmi golit. Një skemë thuajse perfekte në pjesën e parë prishet në fund vetëm nga instikti i Teqjas, që i mohoi golin Mihanës.

Ndërkohë goli do të vinte në pjesën e dytë të takimit dhe do të mbante firmën e Esat Malës. Një pasim i vetëm në minutën e 71-të nxjerr nga vendosja prapavijën dinamovite dhe Mala gjendet krejt i vetëm përballë Bekajt, të cilin nuk e pati të vështirë ta mposhtë.

Dinamo përpiqet të gjejë golin e barazimit, por topin në rrjetë e dërgon përsëri Partizani. Por këtë herë arbitri kishte ngritur lart flamurin. Kështu të kuqtë marrin 3 pikë mjaft të vlefshme që japin shpresë për kthesën në rezultate.