Çdo gjë OK! Murinjo elekrizon Olimpikon pas fitores dramatike me Feyenoord

Jose Mourinho u vu re duke nxitur tifozët e Romës në fitoren e tyre dramatike në Europa League kundër Feyenoord.

Në një natë emocionuese evropiane në Stadio Olimpico, Roma u rikthye nga disfata e holandezëve, për të siguruar një vend në gjysmëfinale të Ligës së Evropës pasi mposhti Feyenoord 4-2 në total.

Goditja e minutës së 89-të të Paulo Dybala detyroi ndeshjen të shkonte në kohën shtesë pasi goli hapës i Leonardo Spinazzola u anulua nga Igor Paixao vetëm 10 minuta nga fundi i kohës së rregullores.

Megjithatë, pas golit të Dybala-s, kryeqytetasit nuk u kthyen pas, pasi Stephen El Shaarawy dhe Lorenzo Pellegrini shënuan në secilën pjesë të kohës shtesë, gola të cilët elektrizuan tifozët në stadium.