VIDEO/“Kthejani b*çën Edi Ramës”, Cako përshëndet kështu të gjithë ata që e kanë tallur

Duke marrë shkas nga kritikat e shumta dhe ofezat që kanë ardhur në drejtim të tij, Alfred Cako e ka...
Read More
VIDEO/“Kthejani b*çën Edi Ramës”, Cako përshëndet kështu të gjithë ata që e kanë tallur

U pikas në baltë, xhenierët shpërthejnë granatën në Tiranë

Një granatë e vjetër është plasur me shpërthim të kontrolluar nga forcat xheniere. Shpërthimi i kontrolluar është kryer në zonën...
Read More
U pikas në baltë, xhenierët shpërthejnë granatën në Tiranë

Patatja e mandateve të djegura, edhe si bukë edhe si gjellë!

Nga: Alfred Peza Historia politike në Shqipëri përsëritet në mënyrë ciklike, në trajta nga më të çuditshmet, duke prodhuar skenarë...
Read More
Patatja e mandateve të djegura, edhe si bukë edhe si gjellë!

“Kryeministri nuk e ka bërë vaksinën”, konspiracionisti Cako plas ‘bombën’ e radhës  

Konspiracionisti Alfred Cako ka plasur ‘bombën’ e radhës, ndërsa ka thënë se Rama ka mashtruar se ka bërë vaksinën. Ndonëse...
Read More
“Kryeministri nuk e ka bërë vaksinën”, konspiracionisti Cako plas ‘bombën’ e radhës  

FOTO/ ‘R 1250 RT’ është ‘bisha’ më e re e prodhuar nga ‘BMW’    

“BMW” nuk është një kampione për të prodhuar autovetura, por edhe një kompani mjaftë e suksesshme për modelet mbi dy...
Read More
FOTO/ ‘R 1250 RT’ është ‘bisha’ më e re e prodhuar nga ‘BMW’      

Gjendet i pajetë 29-vjeçari që masakroi gruan, policia nxjerr detajet e para

Një trup i pajetë është gjetur në fushën e grumbullimit të mbetjeve në Fier. Raportohet se viktima është 29-vjeçari Demokrat...
Read More
Gjendet i pajetë 29-vjeçari që masakroi gruan, policia nxjerr detajet e para

Siguracioni i automjeteve/ Çfarë ju ndodh nëse nuk e rinovoni brenda 30 ditëve…  

Drejtuesit e mjeteve që nuk përtërijnë kontratën e sigurimit të detyrueshëm pas 30 ditësh nga përfundimi i vlefshmërisë së saj...
Read More
Siguracioni i automjeteve/ Çfarë ju ndodh nëse nuk e rinovoni brenda 30 ditëve…   

Rama jep premtimin e radhës: Në fund të mandatit të tretë do kemi 24 orë ujë në ditë

Gjatë aktivitetit ku po prezanton programin e Partisë Socialiste për zgjedhjet e 25 prillit, kryeministri Rama premtoi se gjatë mandatit...
Read More
Rama jep premtimin e radhës: Në fund të mandatit të tretë do kemi 24 orë ujë në ditë

Tiranë/Grabitet depoja farmaceutike, autorët marrin ilaçe me vlerë 1.8 mln lekë

Një depo farmaceutike është vjedhur në Tiranë. Grabitja është shënuar pak çaste më parë në Laprakë, ndërsa policia është njoftuar nga pronari i depos farmaceutike. Paraprakisht bëhet me dije se persona të paidentifikuar kanë thyer derën e depos, e më…

“Pazaret” me oksigjenin/Meta: Përgjegjësit para ligjit!

Situata me pandeminë në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese. Numrat e të infektuarve, kanë qenë gjithmonë e në rritje. Spitalet janë të tejmbushur me pacientë të cilët luftojnë me jetën. Duke marrë shkas nga kjo situatë, kreu i shtetit shpreh…

Kjo qershi e veçantë hyn në librin e rekordeve ‘Guiness’. Arsyeja ishte interesante

Për këtë kokërr të bukur qershie është e vështirë të thuash se mund të qëndrojë mbi tortë. Ajo është pak më e vogël se një kajsi, por më e madhe se një kokërr gështenjë, peshon 56.45 gram dhe është e…

‘Qytetarët s’durojnë më…’/ Greqia këtë javë nis rihapjen. Po çfarë masash pritet të merren  

“Qytetarët nuk durojnë dot më dhe prandaj po i shkelin masat e karantinës”,- ishte kjo deklarata tronditëse e kryeministrit Grek, Mitsotakis, që paralajmëronte nisjen e hapjes së vendit. Pavarësisht se shifrat në Greqi kanë kapur rekorde dhe spitalet po vuajnë…

Jeta me D-në e madhe

Nga: Veton Surroi Do mbajtur mend mirë këtë ditë të përuljes që i është nënshtruar qytetari i Kosovës nga shteti i vet. Jo për të vajtuar për fatin e vet, por për të mos lejuar asnjëherë tjetër të mbërrijë në…

Qëlluan me armë në ajër pas një sherri, pranga dy të rinjve

Blutë e Vlorës kanë arrestuar dy të rinj, pasi kanë qëlluar më armë në ajër pas një sherri. Burimet zyrtare bëjnë me dije se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, shtetasi me inicialet V. M., ka qëlluar…

Zbardhen detajet e rënda/28-vjeçarja u vra nga bashkëshorti në sy të fëmijëve, e qëlloi 31 herë me thikë

Një krim i rëndë në familje u shënua pasditen e djeshme në Fier, ku një 29-vjeçar i mori jetën bashkëshortes, e më tej u largua nga vendi ngjarjes. 29-vjeçari Demokrat Medinaj vrau më thikë bashkëshorten e tij, shtetasen Irvana Medinaj,…

Shqipëri hesapi/Nuk e dinte që po garonte për deputet, minatori plas skandalin për “Nisma Thurje”

Teksa zgjedhjet po afrojnë, një rast i pazakondtë ka ndodhur në qarkun e Dibrës. Një minator i quajtur Selim Lela, është çuditur kur ka mësuar se garonte për deputet në Dibër nën logon e “Nismës Thurja”. 26-vjeçari sqaron me anë…

Zbulohet juria e festivalit “Kënga Magjike”

Ndonëse në një vit pandemik, “Kënga Magjike” do të startojë shumë shpejt. Duket se përgatitjet janë drejt fundit, dhe festivali pritet të na dhurojë emocione prej datës 21 mars. E ndërsa finalja do të mbahet në 29 maj. Burime për…

Makina e tij përfundoi poshtë kamionit, kush është studiuesi shkodran që humbi jetën në aksidentin tragjik

Detaje të reja janë hedhur në dritë, lidhur me aksidentin fatal që ndodhi mbrëmjen e djeshme pranë kryqëzimit të Dajçit, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë. Për fat të keq, nga ky aksident humbi jetën një 55-vjeçar. Burime nga policia bënë me…

Shqipëri/ “Rrjedhja e trurit”, shqetësim për largimin e të rinjve

Në Shqipëri ka një shqetësim në rritje për largimin e të rinjve nga vendi. Çdo vit, afro 10% e numrit të studentëve, sipas autoriteteve zyrtare zgjedhin të studiojnë jashtë vendit. Ekspertët e shohin me shqetësim këtë fenomen, bazuar në disa…

Mot i kthjellët për sot, reshje shiu në zonat malore

Dita e sotme parashikohet të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira. Sipas Meteoalb, mësohet se pothuajse i gjithë territori i vendit, do të përfshihet nga moti i kthjellët. Por nuk përjashtohet mundësia që në zonat malore të ketë reshje…

Si do të jetë dashuria dhe puna për ju/Ja çfarë thotë horoskopi për sot, 18 mars 2021

Dashi Sot mund të merrni disa lajme pozitive në aspektin sentimental. Ndoshta mund të takoni një person interesant që do të shndërrohet në një partner serioz. Sa i përket aspektit financiar, këshilloheni që të mos shpenzoni shumë për gjëra që…

INVESTIGIM 22/ Audio-regjistrimi: Punonjësit e degës pranojnë të paktën 70 të mashtruar nga ‘Fondi Besa’  

Skandali financiar i nisur prej të paktën 10 vitesh nga “Fondi Besa” me kredi fiktive që kanë kapur në “çark” mijëra klientë në të gjithë vendin, vijon dhe është tepër i sofistikuar. Në mbi 20 botime, “Priza.al” ka zbardhur këtë…

Raporti që zbardh skandalin/ E ka zaptuar prej 11 vitesh Spitalin e Traumës, KLSH: ‘Spitali Amerikan’ fiton milionat nga shfrytëzimi i pronës publike

Në Shqipëri çdo gjë mund të ngjasë dhe mund të bëhet realitet kur e gjen gjuhën me politikanët në pushtet dhe i paguan ata… Kjo gjë ka ndodhur edhe me pronën publike, pasuri të popullit shqiptar, të vetmin për nga…

Rama ftesë publike Bashës për bashkëpunim, pak para zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar sërish opozitën se po çon dëm të gjitha përpjekjet e qeverisë për të ruajtur shëndetin e qytetarëve përballë virusit COVID. Me anë të një postimi në rrjete sociale, Rama thotë se opozita po vendos interesin…

Kim takon kreun e SPAK: Reforma në Drejtësi po jep rezultate

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja. Kim shprehet e bindur se Reforma në Drejtësi po jep rezultate. Ajo ka vlerësuar punën e bërë deri më tani nga SPAK,…

VIDEO+16/ Skandal në shkollën 9-vjeçare. Mësuesi i dhunshëm rreh me shkop dhe shkelma nxënësin  

KUJDES! PAMJE TË RËNDA +16! Në jo pak raste kemi parë ngjarje të shëmtuara të dhunës që ndodh nëpër shkollat tona, kur mësues të papërgjegjshëm ushtrojnë dhunë deri edhe fizike tek nxënësit e mitur. Por ky është momenti tronditës kur…

Sherr mes sirianëve në mes të Tiranës, disa të plagosur! Zona ‘blindohet’ nga Policia

Një sherr mes një grupi sirianësh ka ndodhur pasditen e kësaj të mërkure. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, përballë galerisë ETC, ku burime për Priza.al bëjnë me dije se ka disa persona të plagosur, teksa nuk dihet numri i saktë…

Edhe Afërdita si shumë VIP-a të tjerë, ky është emri që i ka vendosur djalit

Bukuroshja Afërdita Dreshaj është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë djalin e saj të vogël, ku emri i vendosur nuk ishte shumë suprizë? Arsyeja? Kjo sepse i ka vendosur emrin djalit Sky Blue. Prapashtesa “Blu”…

FOTO+VIDEO/ Rusia është e bukur edhe për këto… Arusha e arratisur ndjek burrin nëpër rrugët me dëborë të qytetit Siberian

Rusia është një shtet i madh dhe i çuditshëm, ku në hapësirat e pamata dhe në qytetet e këtij vendin ndodhin nga të gjitha gjërat. Po ashtu, përveç klimës së ashpër në dimër, në këtë shtet të çuditshëm janë si…

Shqipëria gati për të marrë vaksinat kineze, vjen përgjigjja e ambasadës në Tiranë

Kina është gati nëse Shqipëria zgjedh që të marrë prej saj vaksinën anti-COVID. Në një prononcim për Abc, ambasada kineze në Tiranë është shprehur e gatshme që të asistojë në ndërlidhjen mes Shqipërisë dhe Kinës për të siguruar dozat e…

KQZ ‘i krasit’ listën e kandidatëve për deputet të PD, i heq të tepërtit dhe e miraton për 25 prillin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listat shumë-emërore të koalicionin PD-Aleanca për Ndryshim, por e ka “krasitur” atë. Kjo sepse PD kishte dërguar 222 emra nga 153 që duheshin. KQZ kishte çuar në Elbasan 6 kandidatë më tepër, në Dibër…

Konkurrentja e “Për’puthen” me COVID: Më la 17 orë rresht në gjumë

Konkurrentja e “Për’puthen”, Ina Çollaku ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo, ku ka treguar se ky virus e ka lënë në gjumë për 17 orë resht. Ajo nuk ka treguar simptomat, por nga…

‘Kupa e Shqipërisë’/ ‘Teuta’ dhe ‘Vllaznia’ kalojnë në gjysmëfinale, me nga një gol në ndeshje

Dy prej ekipeve më të mira të kampinaatit shqiptar, Teuta dhe Vllaznia, plotësojnë fazën gjysmëfinale në Kupën e Shqipërisë. Dy skuadrat kaluan me sukses sfidat e tyre në shtëpi, duke vazhduar rrugën drejt trofeut të dytë për nga rëndësia në…

Antonela ‘lan duart’ me Mevlanin, deklarata e saj çudit gjithë studion

Antonela “i ka larë duart” me Mevlanin! Këtë gjë e ka bërë të ditur në emisionin e ditës së sotme “Për’puthen”. Ajo nuk ishte e pranishme në studio, por ishte në një lidhje me “Skype”, kur tha se “nuk e…

Situata shqetësuese/ Numri i viktimave nga COVID nuk njeh ulje

Shqetësuese mbetet situata e COVID-19 në vendin tonë, pasi numri i viktimave nuk po njeh ulje. Gjatë ditës së sotme, 15 qytetarë kanë humbur betejën me koronavirusin të moshave 40- 85 vjeç. Kjo, siç kanë bërë me dije ekspertët lidhet…

Kanadaja, Austria dhe… tre shtete interesante i ‘hapin dyert’ shqiptarëve. Po çfarë nevojitet për të shkuar?

Kanadaja, Austria dhe së fundit edhe Spanja, janë 3 shtetet ku emigrantët shqiptarë ndihen më të lumtur. Pasi kemi dëgjuar nga emigrantët e Greqisë hallet e krizës shumëvjeçare, si dhe na është lodhur koka me soggiorno-n dhe problemet e shtetësisë…

E rëndë/ Burri vret me thikë gruan në Fier, largohet nga banesa

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të mërkure në qytetin e Fierit.  Burri ka vrarë gruan e tij me thikë dhe më pas është larguar me shpejtësi nga banesa. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Sheq i Madh…

Pasi e hoqi nga listat në minutat e fundit, Basha i jep në post në PD Gazmend Koduzit

Pasi e hoqi nga lista për kandidat për deputet në zgjedhjet e 25 prillit, kryedemokrati Lulzim Basha, e ka caktuar në një tjetër post Gazmend Koduzin. Mësohet se Basha ka emëruar Gazmend Koduzin si Koordinator Kombëtar për Shëndetësinë. Koduzi ishte…

UEFA: Kampionati Europian me tifozë, paralajmërim të fortë qyteteve që nuk pranojnë

Kampionati Europian që do të zhvillohet këtë verë do të jetë me praninë e tifozëve. Është ky vendimi i marrë nga UEFA-a, ku presidenti  saj, Aleksandër Ceferin ka paralajmëruar se kush nga organizatorët nuk lejon tifozët do të përjashtohet si…

Zhvillime të rëndësishme nga dosja e atentatit të prokurorit Arjan Ndoja

Zhvillime të rëndësishme kanë ndodhur sa i përket çështjes së atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoja. Pas më shumë se 1 viti nga atentati ndaj prokurorit të Durrësit. Dosja kundër dy të pandehurve ka kaluar për gjykim në Gjykatën e Posaçme….

“Mos bërtit do të vrasim”, grabitet banesa e të moshuarës në Vlorë: Më lidhën këmbë e duar

Një 85-vjeçare ka rënë pre e dhunës mesditën e sotme në qytetin e Vlorës. Referuar dëshmisë së 85-vjeçares e cila jeton e vetme në Nartë, 2 persona kanë hyrë në banesë ku i kanë lidhur duart dhe gojën i kanë…

E rrallë/ Lind foshnja me antitrupa! Nëna ishte vaksinuar në javën e 36 të shtatzënisë

Një rast i rrallë është regjistruar në Floridën e Jugut, ku një foshnje ka lindur me anti-trupa, pasi nëna e saj ka bërë vaksinën anti-COVID teksa ishte shtatzënë. Dy mjeket pediatre kanë zbuluar këtë rast, ku bëjnë me dije se…

“Kisha frikën se mos më thoshte…“, Bes Kallaku flet për raportin me Metën

Të bësh humor është sa e lehtë dhe po kaq e vështirë. Figurat politike gjithmonë kanë qënë kryefjala e aktorëve, të cilët i kanë sjellë në versionin e tyre më të mirë. Kryetarët e partive si Basha e Rama, duket…