FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

Po mundohej të shkrepte disa foto “të rralla” mes bishave të ujit, dhe për pak sa nuk u bë një...
Read More
FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

FOTO+VIDEO/ Naftë apo turizëm? ‘Shell’ po i vë ‘kazmën’ perlës së natyrës shqiptare! Në Grykën e Këlcyrës vijojnë shpimet. Banorët në panik…

Shqipëria edhe gjatë kësaj fushate elektorale u promovua si një “superfuqi rajonale turizmi” nga Partia Socialiste që fitoi mandatin e...
Read More
FOTO+VIDEO/ Naftë apo turizëm? ‘Shell’ po i vë ‘kazmën’ perlës së natyrës shqiptare! Në Grykën e Këlcyrës vijojnë shpimet. Banorët në panik…

Ulen infektimet por jo humbjet e jetës/ MSH: Ja sa të infektuar dhe sa persona nuk ja dolën në 24 orët e fundit nga Covid-19  

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e fataliteteve dhe të rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit. Sipas MSH,...
Read More
Ulen infektimet por jo humbjet e jetës/ MSH: Ja sa të infektuar dhe sa persona nuk ja dolën në 24 orët e fundit nga Covid-19   

“Ata na lidhën, kur erdhi policia e kuptova se më kishte vdekur gruaja”, 32-vjeçari flet për masakrën brenda shtëpisë së tij

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Athinë, vazhdon të mbetet ende e pazgjidhur. Kujtojmë se hajdutët hynë në shtëpinë e...
Read More
“Ata na lidhën, kur erdhi policia e kuptova se më kishte vdekur gruaja”, 32-vjeçari flet për masakrën brenda shtëpisë së tij

VIDEO/ Gazetarja po raportonte LIVE nga Gaza, kur fillon sulmi ajror izraelit

Gazetarja Youmna Al Sayed, po raportonte drejtpërdrejt për Al Jazeera, kur një sulm ajror izraelit goditi një ndërtesë shumëkatëshe në...
Read More
VIDEO/ Gazetarja po raportonte LIVE nga Gaza, kur fillon sulmi ajror izraelit

Kancelarët e Gjermanisë, njihuni me tre kandidatët potencialë

Më datë 26 shtator 2021, në Gjermani do të mbahen zgjedhjet federale. Por kush do të jenë kandidatët të cilët...
Read More
Kancelarët e Gjermanisë, njihuni me tre kandidatët potencialë

FOTO-VIDEO/Kryeministri i Izraelit refuzon paqen me Palestinën: Ne nuk do të ndalojmë luftën!

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka refuzuar një ofertë paqeje të ardhur nga Hamasi. Izraeli sot, bëri presion me bombardime...
Read More
FOTO-VIDEO/Kryeministri i Izraelit refuzon paqen me Palestinën: Ne nuk do të ndalojmë luftën!

“Fajin nuk e ka shteti, por shoqëria. E lanë 30 minuta pa e çuar në spital”, Stresi rrëfen detaje tronditëse për vrasjen e 27-vjeçarit

27-vjeçari Mehmet Qema nga Hasi, u vra me një plumb në gjoks nga shoku i tij Marjus Dema. Viktima në...
Read More
“Fajin nuk e ka shteti, por shoqëria. E lanë 30 minuta pa e çuar në spital”, Stresi rrëfen detaje tronditëse për vrasjen e 27-vjeçarit
ME TE LEXUARAT ME TE FUNDIT
ME TE LEXUARAT

Investigim VIDEO+AUDIO/ Skandali në Spitalin e Traumës. ‘Spitali Amerikan’ zhvat edhe 100-lekëshat e parkimit

Sherri Luçiano Boçi-Gjergj Luca/Berisha publikon videon, por bën ‘autogol’. Shfaq pamje të ish-deputetit të tij duke dhunuar sipërmarrësin

FOTO/ U aludua për pallat, por shikoni se çfarë bukurie i është shtuar Tiranës…  

VIDEO/ Operacion blic, prangoset një grup i dyshimtë, ishin nisur për Elbasan

Kontrabanda e gomave të përdorura/ Si organizohet në pikat doganore të Kakavijës dhe Kapshticës biznesi qindra milionësh

INVESTIGIM 24/ Skandali i ‘Fondit Besa’. Si i vodhën juristit paratë e pronës kolateral të kredisë (Dokumentet)

Bajram Muça mashtron stafin se e mbylli ‘Priza.al’, por skandali i ‘Fondit Besa’ vjen me fakte të reja

INVESTIGIM 25/ Si e mësoi juristi nga Tirana supervjedhjen nga ‘Fondi Besa’, kur kandidoi për magjistrat

INVESTIGIM 26/ Skandali me ‘Fondin Besa’. Si oficerja e kredisë hapi profil në ‘e-Albania’ në emër të klientes    

FOTO/“Në një muaj, bota do të futet në luftë”, analisti rus jep paralajmërimin e frikshëm

INVESTIGIM 28/ Pseudonime ‘007’ dhe email-e ‘filanfisteku’… Si mësohen punonjësit e ‘Fondit Besa’ të mashtrojnë në emër të klientëve    

EKSKLUZIVE/ ‘Po e thajnë Liqenin Artificial se duan të ndërtojnë kulla’? ‘Priza.al’ mëson arsyen e vërtetë të boshatisjes së basenit në Tiranë  

Skandali me ‘Spitalin Amerikan’, 1 vit pandemi, 1 vit abuzime

WtF?! Masturboi 62 herë brenda një dite, por mësoni çfarë ndodhi me 33-vjeçarin…

Noterët e dyshuar për pastrim parash, ligji: Ja kush do t`i hetojë!

INVESTIGIM 23/ Audio-regjistrimi: Punonjësit e ‘Fondit Besa’ sqarojnë skemën mashtruese ‘Fond-Notere-BKT’    

Hasmëria me Domart Konjarin, si u sulmuan avokati dhe kunati i tij!

INVESTIGIM 27/ Skandali ‘Besa’. Ja si prokurori Ylli Bashaj, viktimën e bën fajtore    

FOTO/ Nga gërmadha në resorte, transformimi i bunkerëve të komunizmit

Krahasimi/ Basha apo Rama, kush e fitoi betejën në rrjetet sociale?

ME TE FUNDIT

“S’ka Zot”/ Incident në sheshin ‘Skënderbej’ gjatë faljes së Fiter Bajramit, një person tenton të vetëdigjet

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në sheshin ‘Skënderbej’, gjatë faljes së Fiter Bajramit nga besimtarët muslimanë. Një person ka hyrë në shesh mes besimtarëve, duke thirrur “S’ka Zot”, ndërsa ka tentuar t’i vërë flakën vetes me…

Njihuni me këmbimin valutor, 13 maj 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros. Ndërkohë, franga zvicerane, dollari dhe paundi britanik kanë shënuar rritje. Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valutor të përditësuar: Dollari:         …

Horoskopi për ditën e enjte, 13 maj 2021

Dashi Sot mund të merrni disa informacione interesante sa i përket aspektit financiar. Në vendin e punës mund të merrni një promovim ose rritje page të cilën e meritoni plotësisht falë punës suaj të jashtëzakonshme. Në marrëdhënie me miqtë, do…

FOTO/ Nga Ibiza modelja përshëndet fansat dhe ‘përvëlon’ rrjetin

Kishte disa kohë që i mungonte fansave dhe rrjeteve sociale, por Demi Rose ka thyer “akullin” dhe ka ndezur temperaturat me pozat e fundit. Ajo ka përshëndetur ndjekësit e saj në Instargam me disa foto tepër të nxehta nga pushimet…

‘Të hapen doganat me Shqipërinë’/ Kërkesa e papritur e deputetëve të ‘Demokracisë së Re’ për qeverinë e Athinës

Deputetët e Demokracisë së Re të zonës së Follorinës dhe Kosturit, Janis Antoniadhis dhe Zisis Tsigalajas, kanë kërkuar nga Sekretaria e Përgjithshme e Mbrojtjes Civile, të rishikohet vendimi për hapjen e doganës së Kristalopigjise (Kapshticës), “Tre Urave” dhe të “Qafë…

Vrasja e Everest Çakës/ Avokati Vishaj bënë deklaratën e fortë: U bë nga ‘Forca Speciale’. Gazetarët, përgjegjës sepse…

Avokati Saimir Vishaj, duke komentuar vrasjen e Everest Çakës në Elbasan, tha gjatë emisionit Live se, duke analizuar dhe tipologjinë e autorëve, deklaroi se vrasja është bërë nga profesionistë duke shkuar edhe më tej, duke i cilësuar si Forca Speciale….

SHISH-i nuk paguan dot informatorët, bandat po!/ Dëshmia ‘bombë’ e gazetarit: Të rinjtë agjentë të punësuar të grupeve kriminale…  

Atentatet mafioze që kanë ndodhur kohët e fundit në vendin tonë është tema e sotme e emisionit “Open”. Gazetari i kronikës Ferdinad Dervishi, tha se, këto ngjarje vijnë si pasojë e konflikteve që nisin që jashtë shtetit. Ai tregoi dhe…

Vrasja e Everest Çakës në Elbasan/ Lirohen 25 të ndaluar. Policia ngre tre pista. Prokuroria: Viktima nuk u pyet nga autoritetet belge në Shqipëri  

Vrasja e mbrëmshme në Elbasan e cila tronditi jo vetëm atë qytet por edhe mbarë opinionin, është e mbushur me shumë turbullira dhe ende mbetet e pazbardhur. Prokuroria e Elbasanit, bën të ditur se Everest Çaka, i cili mbeti i…

Strategjia ‘origjinale’ e fqinjit tonë Verior për të tërhequr turistët e huaj  

Për të mbajtur në këmbë ekonominë e vendit dhe për të përfituar sa më shumë nga industria turistike, shumë vende të rajonit të Ballkanit po bëjnë oferta nga më të ndryshmet. Fqinji ynë verior, Mali i Zi, që edhe pse…

Ku do të luhet finalja e ‘Champions League’? UEFA vendos nesër për vendin. Porto, një nga opsionet

Pandemia e koronavirusit ka dhënë ndikimin e saj edhe në anomalitë në sportin më të ndjekur në planet, futbollin. As ndeshjet më të rëndësishme të ligave nuk dihet se ku do të luhen dhe se si… UEFA do të vendosë…

A po kthehet Shqipëria në një Offshore?  Vendi po prodhon monedha virtuale ‘Bitcoin’. Katërfishohet çmimi i pajisjeve prodhuese  

Kartat grafike për kompjutera janë një nga pajisjet më të kërkuara të momentit në pikat ku tregtohen pajisjet kompjuterike. Por për çfarë përdoren? Pjesa më e madhe e kërkesave janë për prodhimin e monedhave virtuale. Tregtuesit e këtyre pajisjeve tregojnë…

Vendim i veçantë për fëmijët e bluzave të bardha të rëna në krye të detyrës/ Rama: Ndihmë e posaçme deri në moshën 18-vjeçare

Në Ditën Ndërkombëtare të Infermierëve, kryeministri Edi Rama, zbuloi edhe vendimin e parë që do të marrë, kur të krijojë qeverinë e re. Në fjalën e tij, Rama, shprehu vlerësimet më të larta për të gjithë infermierëve, teksa nderoi me…

VIDEO+16/ Ishte me shpejtësi skëterrë! Momenti i tmerrshëm kur ‘i forti’ i Yzberishtit përplaset për vdekje në bulevardin ‘Migjeni’  

KUJDES! Pamje të rënda +16! Një ditë pasi ai humbi jetën në mënyrë tragjike jo nga plumbat e hasmit, por nga një aksident banal që u shkaktua për shkak të shpejtësisë, kanë dalë edhe pamjet e videos. Pamjet e tmerrshme…

‘Sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut…’/ ‘VOA’ zbulon dokumentin e brendshëm të BE-së  

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë një ndjenjë zhgënjimi të thellë lidhur me procesin e zgjerimit të BE-së. Raporti identifikon si faktorë…

Lajme të mira nga Ministria e Shëndetësisë, bie ndjeshëm numri i personave të prekur me COVID-19

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, raportohet një ulje rekord e pacientëve të infektuar. Në 24 orët e fundit janë kryer 2707 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 42 qytetarë. Me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, betejën…

VIDEO/ Mihajloviç do të bëhet gjysh, e bija i bën surprizën e bukur

Trajneri i Bolonjës, Sinisa Mihajloviç do të bëhet gjysh. Këtë lajm të bukur ia ka përcjellë vetë e bija, e cila e ka lajmëruar ish-mesfushorin se do të bëhet gjysh së shpejti. Në videon e filmuar, ai nuk arrin që…

Çfarë përfitojnë Shqipëria e Kosova nga rregullorja e re e Covid-19 për hyrjet në Gjermani

Qeveria gjermane ka miratuar sot (12.05.) një urdhëresë me rregulla për hyrjet në Gjermani gjatë pandemisë së Covid-19. Në bazë të rregullores së re, personat e vaksinuar dhe ata që e kanë kaluar Covid-19 nuk duhet të testohen më kur…

Djali i legjendës së Milanit dhunohet nga policia

Djali i legjendës së Milanit, Alessandro Costacurta, për fat të keq, ka rënë pre e dhunës policore, pas një konfrontimi fizik. Lajmi u bë i ditur nga vetë protagonisti, Achille Costacurta, ku me anë të një postimi në Instagram, u…

Silvio Berlusconi shtrohet sërish në spital

Silvio Berlusconi nuk po kalon aspak orë të mira, pasi ka shfaqur probleme me shëndetin. Mediat raportojnë se ish-kryeministri italian është shtruar në spital, për shkak të një sëmundje të lidhur me COVID-19. 84-vjeçari u infektua me virusin vitin e…

Vetëhelmohet 17-vjeçarja, ja çfarë njofton policia

Një vajzë adoleshente ka tentuar t’i japë fund jetës, teksa është vetëhelmuar me insekticidin BI 58 apo siç quhet në gjuhën popullore “Rrugor”, që përdoret për luftimin e instekteve të ullirit. Policia ka njoftuar se 17-vjeçarja nga Drenova e Mallakastrës…

Atentatet që tronditën vendin/ Meta: Revanshi i krimit, kërkon masa reaguese

Duke marrë shkas nga situata e nxehtë kriminale në vend, presidenti Meta ka kërkuar marrjen e masave të menjëhershme. Meta ka kërkuar që të ndalohen sa më parë autorët e këtyre krimeve. Vendi ynë nuk ka gjetur qetësi nga atentatet…

Krimet zgjedhore, kryeprokurori Çela thirrje të gjithë prokurorive të vendit

Prokurori i përgjithshëm Olsian Çela, ka kërkuar një hetim transparent sa i takon krimeve zgjedhore. Në një prononcim për mediat nga qyteti i Durrësit, ai ka inkurajuar të gjitha prokuroritë e rretheve gjyqësore në vend, që të hetojnë rastet në…

E trishtë në Palestinë/ Babai hedh fëmijën përpara ushtarëve: Qëllojeni, vriteni atë! (VIDEO)

Dhjetëra persona janë vrarë në Gaza, ku Izraeli po kryen krime lufte. Një ngjarje e trishtë ka ndodhur ditë më parë në Palestinë. Një baba ka msrrë fëmijën e mitur dhe e ka hedhur përpara ushtarëve në mënyrë që ata…

FOTO/ Luks i shfrenuar në hotelin gjigand në Dubai, aty ku çdokush ‘shkel’ mbi ar

Kur një gazetar britanik vizitoi Dubain gjatë një konference për shtyp, ai qëndroi në hotelin luksoz, Burj Al Arab. Në fund të qëndrimit të tij, ai kuptoi se hoteli nuk meritonte vlerësimin me 5 yje, por shumë më tepër se…

Situatë e përmirësuar me pandeminë/ Nxënësit do shkojnë në shkollë edhe ditën e shtunë

Për të zëvendësuar ditët e humbura në fillim në nisjes së procesit mësimor në janar 2021, bëhet me dije se nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazeve do të zhvillojnë mësim për 4 të shtuna me radhë. Kujtojmë këtu se në…

Partnerët e mashtruar të Izraelit

Në Teheran dhe Ankara këto ditë me siguri që i bien supeve njëri-tjetrit. Përleshjet në rrugë në Jeruzalemin lindor që nga e hëna (10.05) në mbrëmje, të cilat u shkallëzuan edhe në një përballje ushtarake mes Izraelit dhe Hamasit që…

FOTO/Ava Max, mbesa e Nora Malaj

Ava Max është një prej emrave më të njohur të muzikës në botë, e cila nuk ngurron aspak ta tregojë kudo me krenari origjinën e saj shqiptare. Ajo është mbesa e Nora Malajt.   View this post on Instagram  …

VIDEO-FOTO/Plas skandali i radhës në “Për’puthen”, Murati shumë shpejt do bëhet baba për herë të parë

Shumë personazhe në “Për’puthen” janë përfolur për një jetë të dyfishtë. Çështja e klikimeve dhe reklamës që ata marrin, deri diku i ka detyruar që të mbajnë një lojë sikur qëndrojnë në emision për të gjetur shpirtin binjak. Murati është…

Tentoi vetëvrasjen duke pirë fotoksinë, 27-vjeçarja në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Himarë. Një 27-vjeçare ka tentuar të kryejë vetëvrasje duke konsumuar fotoksinë. Shtetësja me inicialet K.L., ndodhet në spitalin e Vlorës, në gjendje të rëndë shëndetësore. Njoftimi i policisë: Himarë/Informacion paraprak…

Mot i paqëndrueshëm në dy ditët e ardhshme, ja sa do variojnë temperaturat

Ditët e enjte dhe e premte do të karakterizohen nga mot i paqëndrueshëm. Përgjithësisht në qendër e veri do të mbizotërojnë vranësirat, e ndërsa në jug dhe kthjellime. Reshjet e shiut do të jenë të karakterit të shtrëngatave, lokalisht dhe…

Fiter Bajrami/ Kreu i KMSH uron besimtarët: Paçim të gjithë sa më shumë mbarësi

Kreu i Komuniteti Mysliman, Bujar Spahiu ka uruar sot të gjithë besimtarët myslimanë. për festën e Fiter Bajramit. Në një postim në Facebook, Spahiu ka thënë se gjatë muajit të Ramazanit ai ka takuar shumë persona që agjëronin, të cilët…

VIDEO/ Alarmi për bombë në mes të ndeshjes në Izrael, lojtarët të tmerruar shtrihen në tokë

Pamjet që janë bërë virale tregojnë se si lojtarët gjatë një ndeshje basketbolli në Izrael janë ulur në tokë, pas paralajmërimeve të alarmit për bombë. Një ndeshje basketbolli në Izrael u ndërpre kur ra alarmi i bombës, pasi militantët palestinezë…

“Çmendet” Greqia, hedh 300 mijë € për kokën e grabitësve-monstra që vranë studenten britanike

Ngjarja që ka tronditur Greqinë mëngjesin e djeshëm, ka kaluar kufijtë e tokës helene. Duke qenë se viktima e atij akti brutal është një vajzë vetëm 20 vjeç, studente nga Anglia, situata është ngritur në nivel ndërkombëtar, ndërkohë që Greqisë…

ILD kërkon shkarkimin e 3 gjyqtarëve në Durrës

Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani i është drejtuar Këshillit të Lartë Gjyqësor për shkarkimin nga detyra të tre gjyqtarëve të Durrësit, Klinton Spahiu, Petrit Ceno dhe Petraq Dhimitri, të dënuar më parë për korrupsion pasiv nga ish-Krimet e…

Vrau shokun me pistoletë/ Miqtë e 27-vjeçarit: Ishte gjallë, askush nuk e prekte me dorë

Dy ditë më parë, Mehmet Qema, 27-vjeç, u vra me armë zjarri nga miku i tij, i cili kishte më pak se një muaj që ishte kthyer nga Britania. Marjus Dema, 28 vjeç, i mori jetën. Ai ishte miku i…