Hello

Kategori: Pikante

FOTO/ Super-peshkaqeni për pak sa nuk e ‘bloi’ me nofullat e tij. Cila ishte arsyeja pse zhytësi shpëtoi paq…

Po mundohej të shkrepte disa foto “të rralla” mes bishave të ujit, dhe për pak sa nuk u bë një vakt i rastësishëm nga një super-peshkaqen femër i llojit “Dem”. Zhytësi u përball me një peshkaqen femër me masë gjigande…

Jupiterin siç nuk e keni parë asnjëherë

Imazhet infra të kuqe të planetit gjigand Jupiter, tregojnë atmosferën e tij si kurrë më parë. Observatori në Hawaii, Gemini North, dhe teleskopi hapësinor NASA Hubble fotografuan planetin më të madh në sistemin diellor me infra të kuqe dhe me…

Frigoriferi mbush 170 vjeç!

Nuk menduam se do të na duhej ta shkruanim diçka të tillë, por “gëzuar ditëlindjen frigorifer”. Patenta e frigoriferit daton më datë 6 maj 1851, dhe është firmosur nga shkencëtari dhe doktori amerikan John Gorrie. Megjithëse për përdorimin masiv të…

Agjencia Europiane e Sigurisë Ushqimore: Ushqehuni me krimbat e verdhë, janë të pasura me proteina, yndyrna dhe fibra

Agjensia e Sigurisë Ushqimore ka miratuar konsumimin e krimbave në Europë. E jo më kot, pasi ato janë të pasur me proteina, yndyrna dhe fibra. Siç duket, krimbat kanë vlera ushqyese. Ndaj kushdo që ka dyshime për këtë gjë, ia…

Fotografi finlandez dokumenton marrëdhënien e rrallë mes ujkut dhe ariut të zi(foto)

Fotografi finlandez Lassi Rautiainen ka sjellë pamjet mahnitëse të një lidhjeje aspak të zakonshme. Ai ka fiksuar për ditë me radhë një ujk gri femër dhe një ari të zi mashkull që duket se kanë kapërcyer kufjitë ndarës mes specieve…

Del në ankand vera e vjetëruar në hapësirë

Shtëpia britanike e ankandeve Christie’s, u ofron dashamirësve dhe koleksionistëve të verës së mirë një mundësi unike. Ajo ka njoftuar se një shishe vere franceze e vjetëruar për më shumë se një vit në orbitë rreth Tokës do të dalë…

Një pishinë ‘mes reve’/ Njihuni me çmendurinë më të fundit të luksit që është ndërtuar në Dubai

Dubai është vendi ku çdo lloj çmendurie që mund të rrok imagjinata njerëzore, mund të bëhet realitet, kjo falë miliardave të hedhura nga sheikët arab. Në atë qytet ndodhet çdo ‘shfrenim’ fantazie në arkitekturë që mund të keni imagjinuar, por…

Anulon dasmën sepse zbulon tradhtinë e të fejuarit në rrjetet sociale

Fenomeni i rrjeteve sociale mund të jetë burim i shumë problemeve dhe tensioneve në jetën familjare. Nga Tik Tok-u na vjen historia e një vajze të re, e cila ishte në prag të martesës, por është detyruar të anuloj ceremoninë…

FOTO/E dini ku ndodhet pishina më e thellë në botë? Këto detaje do ju lënë pa fjalë

Një rekord i ri u arrit në Poloni me Deep Spot: pishina më e thellë në botë. Pishina polake është 45 metra e thellë dhe Spot ndodhet në qytetin Mszczonow, afërsisht 47 kilometra në jugperëndim të Varshavës. Një pishinë që…

FOTO-VIDEO/‘Një marins fluturues’…Marina Britanike teston kostumin ‘e superheroit’

Marina Britanike po teston një nga teknologjitë më të avancuara ushtarake, duke i bërë marinsat të fluturojnë nëpërmjet kostumit fluturues. Kjo video mahnitëse i bën jehonë filmave të “Iron Man”, ku shihet ushtari britanik i Royal Marine, duke u ngritur…

Buzët ‘flasin’ për personalitetin tuaj

Thonë se forma e buzëve tregon shumë për karakterin dhe personalitetin e një personi. Çdo pjesë e fytyrës sonë lidhet me një pjesë të veçantë të personalitetit. Buzët tonë demostrojnë karakterin tonë në një marrëdhënie; sa bëjmë ne për të tjerët,…

OSBE uron Ramën për fitoren/ Kryetarja në detyrë: Jemi në pritje të bashkëpunimit të ngushtë  

Ministrja e Jashtme e Suedisë, njëherësh kryetarja në detyrë e OSBE-së, Ann Linde i ka uruar fitoren kryeministrit Edi Rama. Përmes një mesazhi në Twitter, kryesuesja e OSBE teksa i ka uruar kolegut të saj fitoren, thekson se është në…

Sazan Guri me sjellje ‘seksiste’? Rudina Magjistari debaton ashpër me ambientalistin: Fisnikëria nuk tregohet me gjithkënd bujare…

Diskutimi i ndodhur një muaj më parë në studion e Rudina Magjistarit mes Arlinda Dudajt dhe Sazan Gurit, ku ky i fundit në mes të diskutimit i thotë: “Të keqen vëllai se je bërë dhe simpatike sot”,- ka marrë sërish…

FOTO/ Ndryshimet klimatike po sjellin këto specie të reja hibride kafshësh

Rrezikshmëri për zhdukje të shumë specieve për shkak të ndryshimeve klimatike e ka pasuar më në fund një lajm i mirë. Palentogia Larisa DeSantis për “Daily Mail” deklaroi se, meqenëse akulli në Antarktidë po shkrihet, arinjtë polarë gjithnjë e më…

VIDEO e ‘Priza.al’/ ‘Ora policore’ nuk ‘pi më ujë’… lokalet e natës në Tiranë mbushur plot me të rinj që argëtohen edhe pas orës 22:00  

Qeveria duket se e ka lëshuar totalisht situatën e masave rigoroze kundër koronavirusit, kjo mbase në kuadër të fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit. Jo më vetëm nëpër bare dhe restorante, por as në rrugë dhe madje as pas…

FOTO+VIDEO/ Mbeti 3 orët në ujëra plot me peshkaqenë. Zhytësi publikoi pamjet Live nga çasti kur i’u mbyt barka  

Barka e tij u fundos në ujëra plot me peshkaqenë, ndërkohë ai po jepte sinjalin SOS Live në celular. Kjo i ndodhi një zhytësi të tmerruar që mbeti i bllokuar në ujërat e thella për më shumë se tre orë,…

‘Ka pranuar humbjen, ndaj kërkon bashkëqeverisje’/ Basha i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Ramës: Nuk ka ndryshim pa e larguar nga pushteti  

Lideri i opozitës, Lulzim Basha, në një takim në zonën e Kombinatit në kryeqytet, theksoi se, ndryshimi vjen përmes Partisë Demokratike dhe aleatëve. Ai tregoi se, kryeministri Edi Rama po e pranon humbjen më 25 prill, ndaj i ka ofruar…

FOTO/ E frikshme! Gruaja gjen ‘horrorin’ brenda qeses së sallatës jeshile që bleu në supermarket

Ej, miq… bëni kujdes kur shkoni tëë blini në supermarkete dhe sidomos ku blini sallatë jeshile të ambalazhuar. Kjo për vet faktin se jo të gjitha produktet në supermarkete janë të sigurta, madje as të shëndetshme. Kështu i ka ndodhur…

FOTO/Rrezikoi të humbiste shikimin nga një tatuazh, 26-vjeçarja: Nuk pendohem, më bëjnë të ndihem vetvetja

Një 26-vjeçare nuk është penduar për tatuazhin që ka bërë në sy, ndonëse për pak mund të humbte shikimin. Ajo nuk e ka menduar dy herë, dhe pasi ka mbushur trupin me tatuazhe, ka kryer tatuazhin e radhës tek sytë….

VIDEO/ Llauuu…! Qeshni pak dhe mësoni nga idiotësia e këtij biçiklisti me smartfon    

Këto pamje epike janë bërë virale dhe kanë bërë xhiron e botës, ku në shumë prej mediave titulli që ka marrë ky lajm ka qenë “çiklisti idiot”. Pamjet që flasin qartë dhe që shumë prej nesh i ndeshin çdo ditë,…

Doni të kurseni para por nuk keni mundësi? Kjo metodë japoneze është e paparë…  

Shumë popuj në botë kanë të ardhura të bollshme mujore nga puna dhe fitimet e tyre, ndaj dhe bëjnë një jetë cilësore dhe konsumiste. Por nuk janë të pakët edhe popujt dhe vendet, që duhet më shumë të kursejnë se…

FOTO/ Maska që do ta ruante nga COVID, i morri jetën zbutësit të kafshëve… u vra nga ariu i tij i cirkut  

Një zbutës kafshësh të egra në një cirk, u sulmua për vdekje nga ariu për të cilin kujdesej. Shkak për këtë incident fatal u bë pikërisht maska kirurgjikale që ai mbante në fytyrë si masë profilaktike për ruajtjen nga koronavirusi….

FOTO/ Donte të bënte orgji me 21 modele ukrainase, milioneri amerikan rrezikon 18 muaj burg në Dubai  

Është kthyer në lajmin kryesor të mediave roz por jo vetëm… por milionerin amerikan që synonte të bënte një orgji me 21 modele bukuroshe nga Ukraina, tani e ka punën ‘pisk’. Ai organizoi një sesinion skandaloz me modeleve të zhveshura…

Video e Elon Musk që po bën xhiron e botës

Startupi* i Elon Musk për çipat në tru publikoi disa pamje, ku shfaqet një majmun që luan në një video-lojë pasi i ishte implantuar teknologjia e re. Startup – një kompani fillestare e themeluar nga një ose më shumë sipërmarrës…

Studimi i çuditshëm mbi shijet e konsumatorëve… po çfarë ka që nuk shkon me këto ushqime?

Shumë konsumatorë janë të çuditshëm në zgjedhjet që bëjnë me ushqime të ndryshme, madje edhe kur këto janë ëmbëlsira apo çokollata. E këto të fundit, shumë konsumatorë madje i gjykojnë edhe nga ambalazhi dhe ngjyra e tij. Për shembull çokollatat…

Djema bëni veshët katër…çfarë ju bëjnë të dukeni seksi në sytë e një vajze

Çfarë e bën  një mashkull seksi? Pikë së pari na lejoni që t’ju themi që janë një mori tiparesh dhe karakteristikash e vajzat pëlqejnë te një mashkull. Ky artikull shkon pikërisht për ju djem, që ta keni parasysh se çfarë…

E rrallë/ Lind foshnja në avion, ja pamja e bebit

Një fëmijë ka ardhur në jetë në avion. Edhe pse piloti është përpjekur ta ulë avionin, fëmija ka ardhur në jetë në bord, e për këtë fat ka qenë një studente mjekësie që është ndodhur në avion. Gjithçka ka shkuar…

FOTO/ Si ka ndryshuar stili i takimeve dhe njohjeve në pandemi. Flet ekspertja e lidhjeve…

Lidhjet dhe njohjet e reja mes të rinjve apo mes beqarëve kanë vluar edhe në kohën e pandemisë, me gjithë izolimin, apo karantinimin e një pjesë të madhe të botës. Jana Hocking, prezantuese radiofonike nga Australia dhe eksperte e vetëshpallur…

VIDEO/ Ups! Ishte Live para kamerave, por furgoni i policisë e ‘mbyt’ me tym ministren Balluku  

Një video e ndodhur spontanisht në pistën e Rinasit, me një furgon policie gjatë konferencës për shtyp të ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku, është bërë virale në rrjet. Kjo video me nota humori ka pasur për protagonist jo ministren Balluku…

FOTO/ Kur fuqia e natyrës ‘shtyp’ edhe armën më të fortë të njeriut…  

Këto foto sa të bukura, por aq dhe të çuditshme, që janë sjellë me mjeshtëri nga fotoreporterë profesionistë nga e gjitha bota, tregojnë se si pas shumë vitesh luftërash të hapura nga njeriu, përsëri natyra del fitimtare. Natyra del fitimtare…

As Kylie Jenner, as Christiano Ronaldo…Kush është më i paguari nga Instagrami! LISTA

Për shumë ne Instagrami është thjesht një rrjet social i cili shërben për të kaluar kohën dhe për të parë të rejat më të fundit nga miqtë tanë në rrjetet sociale. Për disa të tjerë është një punë e mirëfilltë…

FOTO+VIDEO/ Nami në Dubai! Modelet dalin lakuriq nëpër ballkone… por e pësojnë  

Prej disa vitesh tashmë Dubai është kthyer në një prej destinacioneve të qejfit, shthurjes dhe degjenerimit në Lindjen e Mesme, duke bërë që nga gjithë Europa, Afrika dhe Azia të dynden femra që punojnë si prostituta klasi ose thënë ndryshe…

E thonë kërkuesit/ Ja çfarë fshihet pas lotëve të krokodilit

Ju ka rastisur të dëgjoni shprehjen “Mos nxirr lot krokodili” ose “Mos qaj me lot krokodili”? Në të vërtetë kjo shprehje personifikon hipokrizinë e njerëzve të ligj. Legjendat e vjetra flasin mbi lotët që derdh krokodili. Por sa të vërteta…

Keni fëmijë 1-5 muajsh? Pse duhet t’i lidhni në këmbë e duar tullumbace, cilat janë të mirat

Fëmijën është shumë e rëndësishme që ta angazhoni në lojëra shumë të vogla, me qëllim që të marrin prej tyre disa benefite. E keni parë shpesh herë nëna që lidhin tullumbace në duart dhe në këmbët e bebeve? Po! Duhet…

Gabimi që bën shumica kur lan dhëmbët

Larja e dhëmbëve nuk ju jep efektin që dëshironi, pra që të largoni aromën e keqe nga goja? Atëherë sepse bëni një gabim, nuk lani gjuhën. Mund t’ju tingëllojë e çuditshme, por është shumë e vërtetë. Stomatologët vënë theksin në…