Hello

Kategori: Moti

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, ja si do të jetë moti sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm, por që në zonat malore nganjëherë pritet të ketë dhe reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do…

Mot i paqëndrueshëm në dy ditët e ardhshme, ja sa do variojnë temperaturat

Ditët e enjte dhe e premte do të karakterizohen nga mot i paqëndrueshëm. Përgjithësisht në qendër e veri do të mbizotërojnë vranësirat, e ndërsa në jug dhe kthjellime. Reshjet e shiut do të jenë të karakterit të shtrëngatave, lokalisht dhe…

Mesdita sjell vranësira/ Parashikimi i motit sot, 12 maj 2021

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kthjellimeve, ndërkohë që mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave. Sipas MeteoAlb, paraditja mbetet ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas herëshme. Por mesdita sjellë zhvillim të vranësirave duke rrezikuar…

Moti plot surpriza, rikthehen reshjet e shiut për nesër

Për ditën e nesërme, vendi ynë do të ndikohet nga kalimi i një fronti të ftohtë atmosferik, shoqëruar me masa ajrore të paqëndrueshme dhe të lagështa. Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura, por nuk do të…

Temperatura deri në 31 gradë, parashikimi i motit sot

Vendi ynë sot do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 11°C në 22°C,…

Diell dhe temperatura në rritje për nesër

Sot pasdite (e hënë, dt. 10) dhe nesër (e martë, dt. 11) nuk priten reshje në të gjithë qarqet. TEMPERATURAT Nesër (e martë, dt. 11) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 14 / 22 °C…

Moti për sot/ Kthjellime dhe temperatura në rritje

Gjatë ditës së sotme, moti në zonat bregdetare do të mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve gjatë gjithë ditës. Ndërsa me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash paraqitet pjesa tjetër e territorit shqiptar. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë…

Moti për sot me diell dhe temperatura të larta

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë një mot me diell. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore nga 09°C në 21°C, në…

Temperatura deri në 29 gradë celsius, njihuni me parashikimin e motit për nesër

Sot pasdite (e shtunë, dt. 08) dhe nesër (e diel, dt. 09) nuk priten reshje në të gjithë qarqet. TEMPERATURAT Nesër (e diel, dt. 09) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 14 / 27 °C…

Vranësira dhe temperatura deri në 28 gradë, njihuni me parashikimin e motit

Mëngjesi i së shtunës sjell mot me vranësira të shpeshta, të cilat më të dukshme do jenë në skajin verior ku pritet dhe ndonjë shi i izoluar. Por, sipas MeteoAlb, duke ju afruar mesditës vranësirat largohen gradualisht nga territori shqiptar…

Si do të jetë moti në fundjavë? Vijon rritja e temperaturave

Kushtet meteorologjike për fundjavën do të jenë favorizuese. Moti i kthjellët pritet të dominojë në pjesën me të madhe të territorit, vranësirat parashikohen të pakta kalimtare këto të përqëndruara përgjatë relieveve malore, kryesisht ditën e shtunë. Era do të fryjë…

Moti për sot/ Vranësira, kthjellime dhe reshje lokale shiu

Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të dominohet nga kthjellimet e pakta dhe vranësirat e shpeshta gjatë paradites, të cilat do të sjellin mundësi për reshje të karakterit lokal në zonat Juglindore. Por në vijim, vranësirat gradualisht do të…

Mot me diell dhe vranësira kalimtare për nesër

Ditët pranverore vijojnë njëra pas tjetrës me plot orë me diell, dhe temperatura ideale për të shijuar natyrën. Në këtë mënyrë, për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Për pjesën e parë të…

Moti për sot/ Diell dhe temperatura deri në 27 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë një mot me diell, por në zonat juglindore pritet të ketë edhe reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme, ku…

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, si do të ndryshojnë temperaturat sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por do të ketë edhe intervale me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje…

Mot i paqëndrueshëm, si do variojnë temperaturat për nesër

Për ditën e merkurë, vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi. Reshjet e shiut me intensitet të ulët të karakterit lokal, parashikohet të prekin fillimisht jugun e vendit. Gradualisht…

Moti për sot/ Diell dhe temperatura deri në 25 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat malore do të ketë edhe intervale të shkurtra me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot…

Rikthehen reshjet e shiut, si pritet të jetë moti për sot

Vendi ynë deri në orët e mesditës do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësirat kalimtare. Por orët e mesditës dhe pasdites do të zhvillojnë vranësirat duke sjellë reshje të karakterit lokal në Jug dhe pjesërisht në Lindje të…

Diell dhe reshje të izoluara, bien lehtë temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat malore do të ketë edhe intervale të shkurtra me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot…

A jeni gati të nisni plazhin? I nxehti afrikan dhe rëra e Saharasë i afrohen Shqipërisë. Ja sa do të shkojnë temperaturat…  

Zyrtarisht jemi në stinën e pranverës, por temperaturat si në mes të verës do të nisin që këtë fundjave, ku i nxehti afrikan do të jetë i pranishëm në vendin tonë. Ditët e gjata me shi tashmë i kanë lënë…

Moti për sot/ Diell dhe temperatura deri në 29 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin, por që në zonat malore do të ketë edhe intervale të shkurtra me reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot…

“Vranësira dhe reshje shiu në formë shtrëngatash”, parashikimi i motit për fundjavën

Për ditën e shtunë, në vend do të ndikojnë masat ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura, por në pjesën e parë të ditës nuk do të mungojnë edhe periudhat e shkurtra me diell. Duke filluar…

Mot me diell dhe rritje e ndjeshme temperaturash për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjell një mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore nga…

Rritje temperaturash/ Parashikimi i motit sot, 29 prill 2021

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga…

Rriten sërish temperaturat, ky është parashikimi i motit

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellmesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C…

Moti sot, diell dhe vranësira

Vijon moti i kthjellët me vranësira kalimtare në të gjithë vendin. Këtë të martë do të sjellin momente të shkurtra dhe shi të dobët në veri dhe pjesërisht në qendër. Edhe pjesa e dytë e ditës mbetet me kthjellime dhe…

Mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare, temperaturat shkojnë deri në 23 gradë celsius

Sipas MeteoAlb, mbetemi nën ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta deri në mesditë, kur vranësirat bëhen të dukshme në Verilindje të vendit. Orët e pasdites vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike, ku kthjellimet do jenë mbizotëruese. Temperaturat…

Ditë e paqëndrueshme dhe me reshje shiu! Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët por që herë pas here do të ketë edhe reshje. Të dielën pritet një mot i kthjellët. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë…

Sot e nesër shi dhe temperatura të ulëta, të dielën diell dhe pranverë!

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat po mbajnë mot me reshje shiu në vendin tonë. Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi…

Parashikimi i motit për sot dhe nesër/ Priten shira që dendësohen dhe temperatura në ulje

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme të cilat do të kushtëzojnë mot me reshje shiu në vendin tonë këtë pasdite. E enjte, 22 prill 2021 Moti do të jetë me kthjelliem dhe vranësira mesatare…

Rikthehen vranësirat, por a do të ketë reshje? Njihuni me parashikimin e motit për sot

Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të jetë nën mbizotërimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare, të cilat herë pas here do të pësojnë zhvillim duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara. Zonat më të prekura nga…

Parashikimi i motit sot/ Reshje dhe rritje e lehtë e temperaturave

Vendi ynë do të mbizotërohet sot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të vranët dhe reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02°C në 08°C,…

‘Çmenden’ plakat e prillit, reshjet e shiut s’kanë të ndalur

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët dhe me reshje herë pas here. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore…

‘Dimër në pranverë’, reshje shiu në vend

Orët e para të ditës dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë territorin. duke gjeneruar reshje shiu. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit, duke bërë që të ketë më shumë…

Mot i vranët dhe me reshje shiu, ulen temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të vranët dhe me reshje herë pas here. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore,…