Rikthehen reshjet e shiut, si pritet të jetë moti për sot

Vendi ynë deri në orët e mesditës do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësirat kalimtare. Por orët e mesditës dhe pasdites do të zhvillojnë vranësirat duke sjellë reshje të karakterit lokal në Jug dhe pjesërisht në Lindje të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 25°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 – 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

 

Shikime: 4
Comments: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *